Домой / Україна / Журналісти викрили мільйонну схему «віджиму» квартир у самотніх пенсіонерів

Журналісти викрили мільйонну схему «віджиму» квартир у самотніх пенсіонерів

Журналісти викрили мільйонну схему "віджиму" квартир у самотніх пенсіонерів

Річний прибуток лише з елітних столичних квартир сягає 20 мільйонів гривень.

Журналісти викрили злочинну схему, згідно із якою у самотніх пенсіонерів відбирали житло.

Про це повідомляють Гроші.

Зокрема, так звані благочинні організації підписували із самотніми старенькими договори про довічне утримання і лишали без нічого.

«Вони у Харкові, Дніпрі, Одесі, там по всім крупним містам, це дуже прибутковий у них бізнес», — повідомляє голова Ради ветеранів міста Києва Микола Мартинов.

Псевдоблагодійники налагодили справжню схему відбору майна літніх українців. Мартинов стверджує, що один із головних ділків працював у його організації 4 роки.

«Опришко Володимир Петрович, потрапив до нашої організації ветеранів міста Києва таким чином. Він раніше працював у організації «Пенсіон», котра займалась укладанням договорів довічного утримання», — повідомив чиновник.

За словами Мартинова,  із перших днів роботи в спілці представник «Пенсіону» почав справжню облаву на самотніх киян. Працюючи там, він організував свою організацію «Єдність поколінь», яка займається виключно пошуком самотніх пенсіонерів.

Своєю чергою Опришко всі звинувачення відкидає.

Журналісти виявили справжню піраміду із мільйонними прибутками. Рядові члени ветеранських організацій отримують по 500 гривень за жертву-пенсіонера, очільники районних організацій по 2000 доларів, ще 100 тисяч на укладання договору довічного утримання і квартира твоя. Мінімальний чистий прибуток з однієї такої угоди — 350 тисяч гривень.

Один із потерпілих від аферистів Степан Сенько віддав свою квартиру в столиці в обмін на довічне утримання. Згідно із договором він має аж двох опікунів, проте спить на дошках і економить навіть на ліках. За його квартиру вартістю понад мільйон гривен, йому дали лише 80 тис. гривен.

Опікуни пенсіонера — співзасновники фонду «Єдність Поколінь»  Опришка — Володимир Новіцький та Олена Орєхова. Засновники фонду «Єдність Поколінь» та компанії «Гведдер», очолювані Опришком виявилися справжніми квартирними магнатами. Так, шестеро осіб-засновників мають у власності 100 квартир за договорами про довічне утримання у всіх куточках країни. За мінімальними оцінками їхня вартість складає 3 мільйони доларів, або 78 мільйонів гривень.

Новини по темі:  Україна починає офіційно відзначати Різдво разом з цивілізованим світом. Влада привітала вірян зі святом

Нагадаємо, восени попит на оренду нерухомості зростає рекордними темпами. Причина цього – наплив абітурієнтів і робітників, які з’їжджаються з усіх областей у великі міста.

На ринку нерухомості багато схем, за якими шахраї заробляють гроші на наївних українцях. Багатьом аферам вже десятки років, але вони до сих пір існують, а орендарі, як і раніше, на це «ведуться».