09.09.2017 90 Views

Право чи обов’язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Дискусія триває, і більшість усе ж схиляється до того, що посадовець зачепив недоречну тему.

Заява міського голови Чернігова, у якій він патріотизм прирівняв до кількості дітей у родині, викликала неабиякий ажіотаж і вже кілька днів обговорюється в соціальних мережах. Відгуки на неї можна зустріти дуже різні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Галина Кричковська має трьох дітей – Ясю, Андрійка і Віктора. Усі вони не просто бажані, а заплановані, бо їхня мама була єдиною дитиною, тож завжди мріяла про велику родину. «Усім оголосили на весіллі, що у нас буде четверо дітей, зараз троє», — зізнається вона. На її думку, для того, щоб мати багатьох дітей, потрібні не так гроші, як психологічна готовність. Але примусом її не досягти. «Це смішно – чути з вуст мера, що хтось там має чи не має народжувати якусь кількість дітей. Якщо любиш, дитина бажана, то нарождуйте і сімох, і двадцятьох», — вважає вона.

ВідеоГромадськість засудила заяву мера Чернігова про необхідність мати трьох дітей в кожній сім'ї

Богдана Стельмах із Запоріжжя, яка сповідує феміністичну ідеологію, впевнена, що жоден посадовець не може лізти в її особисте життя. Жінка сумнівається, що мірилом патріотизму є саме кількість дітей. «Ми ж не говоримо про те, як народити якомога більше дітей, і якомога більше було робочої сили. І мені ця заява міського голови Чернігова дуже подібна до того, як колись у гітлерівській Німеччині говорили, що жінкам потрібно збільшувати народжуваність для того, щоб збільшувати чисельність армії нацистської. Ну, це дуже схоже на ці заяви, і насправді це диктат родинам», — вважає вона.

Нардеп Юрій Тимошенко заклик чернігівського очільника навіть перевиконав – у нього дітей більше встановленої мером «норми». Але публічні заяви подібного штибу нардеп вважає недоречними. «У мене є четверо, і є надія, що будуть ще, бо моя дружина ще в тому віці, що дозволяє. Я не втрачаю надії і мрію, що буде і п’ята дитина….. Ну я такий, хтось може інший», — зізнається він. А от його колега по парламенту Вікторія Войціцька має одну дитину, але так само виступає за добровільність і суто батьківське право, а не обов’язок народжувати певну кількість дітей. «Це сакральне питання, і не треба політикам і можновладцям туди втручатися – скільки дітей, коли їх народжувати. Це має бути пріоритетом сім’ї. Це питання, до якого чіплятися абсолютно не треба», — переконана вона.

У Києві в парку зібралися молоді мами, аби погодувати своїх немовлят грудьми

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Право чи обов'язок: в Україні жваво обговорюють заклик мера Чернігова до розмноження

Рівень смертності в Україні досі перевищує народжуваність – торік населення України скротилося на понад 186 тисяч. Лише Київ, Рівненська та Закарпатська області показують позитивну динаміку. Водночас соціолог Людмила Малес твердить, що демографічна ситуація в Україні вже змінилася на краще. «У нас за останні десять років зріс коефіцієнт народжуваності, тобто кількість дітей на одну жінку, і навіть зросла тривалість життя на п’ять років. Тобто ми маємо позитивні тенденції, і що може зробити держава – зробити місто зручним, безпечним, перспективним для життя», — каже вона.

Як уже повідомлялося, міський голова Чернігова Владислав Атрошенко занепокоївся через низькі показники народжуваності і вирішив знайти шляхи вирішення проблеми, зокрема, через релігійні установи, вчителів, лікарів та інших людей, які «мають авторитет для суспільства». Мешканці Чернігова з ініціативи свого мера переважно сміються. «Не з нашим фінансовим становищем в Україні і Чернігові також, не з нашими заробітними платами», — каже жителька міста Емма.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Previous Порошенко розповів про виклики для України
Next Російські спортсмени знову попалися на допінгу

You might also like

Проти Луценка відкрили провадження за неоднозначні публікації у соцмережах

Генерального прокурора звинувачують у публікації повідомлень, які порушують презумпцію невинуватості. Проти Генерального прокурора Юрія Луценка відкрили дисциплінарне провадження публікації у соціальних мережах повідомлень, які порушують презумпцію невинуватості. Про це повідомляє Українська правда

На подвір’ї судді Вищого господарського суду вибухнула граната

Данилова скаржиться, що постійно отримує погрози. У ніч проти четверга, 11 травня, о 00:16 на подвір’я будинку, де мешкає суддя Вищого господарського суду України Мальвіна Данилова підкинули гранату. Про це

Над Балаклією опівночі відкриють повітряний простір

Заборона буде скасована на початку нової доби. Сьогодні рівно опівночі буде скасована заборона використання повітряного простору над складами боєприпасів у Балаклії Харківської області.  Про це повідомляє «Украерорух» у Facebook. Зазначається,