Главная / Україна / В Ужгороді невідомі екскаватором рознесли історичну будівлю, у Мережі б’ють на сполох

В Ужгороді невідомі екскаватором рознесли історичну будівлю, у Мережі б’ють на сполох

Прокуратура відкрила кримінальне провадження тільки після повідомлень у соцмережах.

В Ужгороді зруйнували історичну будівлю. Це обурило мешканців міста, вони вимагають покарання винних.

Після того, як подія набула розголосу, прокуратура відкрила кримінальне провадження. Про це сьогодні, 22 червня, повідомили у прокуратурі Закарпатської області.

«Ідеться про знищення магазину Фунданича в Ужгороді,  здійснюваного під виглядом «реконструкції» з надбудовою житлового будинку по вул. Волошина 47, де свого часу була розташована крамниця Ціріла Фунданича», — повідомляють на сайті прокуратури.

Вчора, 21 червня, невідомі чоловіки на екскаваторі, згідно з повідомленнями очевидців, під’їхали до будинку й почали його зносити. До того біля будинку звели паркан нібито для реконструкції будівлі. 

Кримінальне провадження відкрили за статтею 298 КК України — умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини чи їх частин. Зловмисникам світить покарання штрафом або обмеження волі до трьох років.

Будинок внесений до історико-архітектурного опорного плану міста як об’єкт культурної спадщини з відповідним охоронним статусом. Тому його знищення обурило мешканців міста.

Наприклад, журналіст Віталій Глагола написав з приводу цього: «Історичний будинок «магазин Фунданича» знесли з карти Ужгорода остаточно. Екскаватор ламає стіни і зносить залишки будівлі. Хоча по документах це «Реконструкція з надбудовою житлового будинку по вул. Волошина №47″».

Історичний будинок «магазин Фунданича» знесли з карти Ужгорода остаточно. Екскаватор ламає стіни і зносить задишки будів…


Опубліковано Виталієм Глаголою 21 червня 2017 р.

Ужгородець Сергій Денисенко виклав фото будівлі до руйнування.

Две недели назад было настроение и хорошая погода, и я прошелся по старой части города с фотоаппаратом. В очередной раз …


Опубліковано Сергеєм Денисенком 21 червня 2017 р.

Новини по темі:  У центрі Одеси рано-вранці спалахнув хостел, людей встигли евакуваюти

Володимир Чубірко написав: «Це варварство! Це злочин проти Ужгорода та його мешканців!»

На першому фото — так званий «магазин Фунданича» в Ужгороді, на інших світлинах Віталій Глагола (Vitaliy Glagola) те, що…


Опубліковано Volodymyr Chubirko 21 червня 2017 р.

Слів нема… Хіба, скажімо м’яко, запитання до мера Bohdan Andriyiv, який сказав, що тримає на контролі, гол. архітекто…


Опубліковано Alla Hayatova 21 червня 2017 р.

Тепер мешканці міста стурбовані питанням збереження інших історичних будівель, адже зруйнована будівля була об’єктом культурної спадщини з відповідним охоронним статусом, який її не захистив.

ОК, Ужгород, этот дом мы уже потеряли. Виновных, конечно, надо найти и наказать. Но дом уже не вернуть. У меня вопрос: ч…


Опубліковано Сергеєм Денисенком 22 червня 2017 р.

Містяни також наголошують, що це не перше таке руйнування будівель під виглядом реконструкцій.

Нагадаємо, 20 червня у Києві згоріла історична будівля. Її власники звинуватили у пожежі суху погоду, за якої займання могло статися від найменшої іскри.