Домой / Україна / Новий випадок ботулізму: на Сумщині жертвою страшного отруєння став фельдшер

Новий випадок ботулізму: на Сумщині жертвою страшного отруєння став фельдшер

Новий випадок ботулізму: на Сумщині жертвою страшного отруєння став фельдшер

Причиною хвороби знову стала в'ялена риба.

Новий випадок захворювання на ботулізм стався на Сумщині. Там на межі життя і смерті балансує 38-річний фельдшер швидкої допомоги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У неділю він разом із друзями святкував Трійцю на природі, під час пікніку їв в’ялену рибу, приготовану власноруч. Через п’ять годин чоловікові стало зле: почало двоїтися в очах, стало важко говорити й дихати. Медик одразу розпізнав симптоми ботулізму й помчав у лікарню. «Він сам приїхав сюди, своїм транспортом, звернувся сам», — розповів працівник станції швидкої допомоги Недригайлівської ЦРЛ В’ячеслав Жук.

На Сумщині 5 людей потрапили до реанімації через отруєння в'яленою рибою

Ще один випадок захворювання на ботулізм зафіксували на Сумщині. Там на межі життя і смерті балансує 38-річний фельдшер швидкої допомоги. Чоловіку стало зле після вживання в’яленої риби. Зараз він в реанімації. Разом із ним до інфекційного відділення шпиталювали ще чотирьох людей, які теж їли рибу.

Щохвилини стан пацієнта погіршувався, невдовзі він перестав дихати. «Це вже відбувався параліч м’язів і крайня ступінь – це параліч дихальних м’язів. Це стан, дійсно загрозливий для життя. Знаходився в палаті інтенсивної терапії, під апаратом штучної вентиляції легень, з блискавичним перебігом ботулізму», — розповів головний лікар Ігор Пономаренко. Медики визнають, що з таким важким випадком мали справу уперше, а протидіяти хворобі було нічим. «Відсутність сироватки, зареєстрованої в Україні. В принципі, при госпіталізації хворих з підозрою на ботулізм повинні вводитись такі препарати. І термінове введення таких препаратів рятує життя пацієнту», — каже Пономаренко.

Одну ампулу сиворотки знайшли в дитячій лікарні Сум, ще дві родичі розшукали в Києві, одну – в Росії. Цього вистачило, аби зупинити дію небезпечного токсину, але дорогоцінний час згаяли. «Ми не маємо права вводити неофіційну сироватку, але на вимогу пацієнта – беремо розписку в такому разі і вводимо. Як було б, якби її не ввести? Ну, я зараз не знаю, як буде – хоч її ввели, хворий дуже важкий, надія тільки на його міцний організм», — розповів головний лікар Сумської обласної інфекційної лікарні Андрій Сніцарь.

Новини по темі:  На Хмельниччині впіймали хабарників у виправній колонії

Хворий уже вийшов із коми, і його перевезли до обласної інфекційної лікарні. Четверо друзів, що разом із ним їли в’ялену рибу, теж у стаціонарі, але у них поки що жодних проявів ботулізму не зафіксовано. Вони зізналися лікарям, що з усієї компанії фельдшер був єдиним, хто не вживав спиртного, бо був за кермом. «Раніше про це не прийнято було говорити, але дійсно, паралельне вживання алкоголю – антидот ботулотоксина», — пояснив головний лікар Сумської обласної інфекційної лікарні Ігор Сніцарь.

Такі співпадіння, зізнається очільник обласної інфекційки, вже були в його медичній практиці. Та лікар застерігає, що від ботулізму рятує не алкоголь, а передусім обережність. Якщо вже хтось ніяк не може жити без в’яленої риби, лікарі радять хоча б звертати увагу на те, щоб вона була почищена. Адже саме у нутрощах – ботулістична паличка. А краще взагалі відмовитись від вживання в’яленого та копченого – продуктів, що не пройшли тривалу термічну обробку.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Новий випадок ботулізму: на Сумщині жертвою страшного отруєння став фельдшер