Домой / Україна / У Харкові СБУ провела обшуки в магазинах великої мережі через заборонені сайти – ЗМІ

У Харкові СБУ провела обшуки в магазинах великої мережі через заборонені сайти – ЗМІ

У Харкові СБУ провела обшуки в магазинах великої мережі через заборонені сайти - ЗМІ

Співробітники магазинів нібито допомагали покупцям налаштовувати доступ до заблокованих сайтів і телеканалів.

У п’ятницю, 26 травня, у Харкові співробітники Служби безпеки України провели обшуки в магазинах мережі “Ельдорадо”.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ, а також користувачі соціальних мереж.

За їхніми даними, співробітників магазинів запідозрили в тому, що вони надають послугу налаштування доступу до заборонених в Україні телеканалів і веб-сайтів на телевізорах і телефонах.

Обшуки почалися після того, як силовики провели контрольну закупівлю техніки і зафіксували факт порушення законодавства, передає StudMedia.

Серед іншого, співробітники магазинів допомагали встановлювати на телевізори спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє дивитися телеканали сепаратистів на Донбасі, повідомляє NewsRoom.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” щодо низки російських компаній. На три роки блокуються активи російських сайтів “ВКонтакте”, “Одноклассники”, “Мейл.ру” та “Яндекс”, інтернет-провайдерам заборонено надавати доступ до вказаних ресурсів. 

У чиїх інтересах було закрити російські соцмережі

Президентська заборона «Вконтакте», «Однокласники» та «Мейл.ру» – найобговорюваніша тема тижня. Новини на цих ресурсах дійсно проросійські. Але у мережі є тисячі ресурсів з куди більш агресивним змістом. Наприклад, сайти того ж ЛДНР. Але блокувати влада вирішили не сепаратистів, а окремі соцмережі і новинні ресурси. Є версія, що це блокування – помста Ріната Ахметова російському металургійному олігарху, і за сумісництвом власнику російської інтернет-імперії Алішеру Усманову. Олігархічні розбірки чи боротьба за уми? Дивіться у сюжеті.

Новини по темі:  В університетах України поліпшуватимуть енергоефективність: Порошенко схвалив закон