Домой / Україна / У Чернівцях вирішили заборонити «Опоблок» і люструвати екс-регіоналів з комуністами

У Чернівцях вирішили заборонити «Опоблок» і люструвати екс-регіоналів з комуністами

У Чернівцях вирішили заборонити "Опоблок" і люструвати екс-регіоналів з комуністами

Люструвати хочуть й міського голову Олексія Каспрука.

У Чернівецькій міській раді депутати ухвалили рішення заборонити діяльність партії «Опозиційний блок«, а також провести люстрацію всіх екс-регіоналів.

Про це повідомляє Укрінформ.

Хвилю невдоволення у сесійній залі викликало призначення на посаду директора департаменту ЖКГ міськради Ярослава Кушнірика, який був членом «Партії регіонів».

Тож із пропозицією про люстрацію виступив керівник фракції «Свобода» у міськраді Андрій Ілюк, він також запропонував проголосувати за рекомендацію міському голові не призначати у виконавчі органи влади міста екс-членів «Партії регіонів». Згодом депутати таке рішення ухвалили.

У документі також зазначено, що окрім екс-регіоналів, міському голові не варто брати на роботу ще й комуністів.

Тим часом ті депутати та міський голова, які були помічниками народних депутатів-регіоналів, мають скласти повноваження.

Нагадаємо, раніше мер Чернівців Олексій Каспрук закликав Верховну Раду призначити позачергові вибори міськради і міського голови.  Він вважає, що у місті «уже рік триває протистояння та підкилимна боротьба» за знищення місцевого самоврядування. 

За словами мера, міськрада понад рік не може обрати секретаря і доформувати виконавчий комітет. Каспрук вважає, що депутатська більшість намагалася порушити баланс між повноваженнями міськради, виконавчих органів міськради та мера.

Новини по темі:  Затриманого в Білорусі журналіста Шаройка звинуватили в зборі інформації – голова НСЖУ