Домой / Україна / Виправили помилку: нардепи перейменували Мукачеве

Виправили помилку: нардепи перейменували Мукачеве

Виправили помилку: нардепи перейменували Мукачеве

Назва "Мукачеве" почала вживатися із 1947 року.

ВР перейменувала місто Мукачеве на Мукачево. За відповідну постанову проголосували 234 народні депутати, – пише “Українська правда”.

Повідомляється, що зміни відбуваються не в рамках закону про декомунізацію. В пояснювальній записці до постанови йдеться, що “перейменування міста Мукачеве ініційоване його жителями у зв’язку з необхідністю виправлення помилки, яка мала місце при присвоєнні назви місту після приєднання території нинішньої Закарпатської області до складу Української РСР”.

З 1947 року почала вживатися назва “Мукачеве”, яка використовується в офіційному обліку й до сьогодні.

“Разом з тим, у паспорті громадянина України та інших офіційних документах, а також у повсякденному вжитку мешканців міста переважно застосовується назва “Мукачево”, – написано у записці.

Нагадаємо, що Приморський суд Одеси визнав незаконним рішення Одеської міськради щодо повернення декомунізованим вулицям старих назв. Про це йдеться в ухвалі суду, яку отримала у своє розпорядження ТСН.

Нагадаємо в Одесі 26 квітня депутати міськради повернули старі назви всім декомунізованим вулицям, провулкам та проспектам. Частині вулиць вирішили повернути старі назви, а частину переназвати на честь відомих одеситів. Зокрема рішення стосується проспекту Небесної сотні та вулиці Героїв Крут.

Місцеві громадські активісти заявили, що обурені таким рішенням міськради і обов’язково оскаржать його у суді. Крім того, СБУ закликала мера пам’ятати про закон про декомунізацію та не порушувати його норм.

День музеїв у Мукачевому та свято вишиванки в Вінниці – новини міст

Вінниця відсвяткує День вишиванки патріотичною дискотекою. На площі перед головним корпусом Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу відбудеться фестиваль “Вишиванка – твій генетичний код”. Сьогодні в Україні відзначають Міжнародний День музеїв. Різноманітні заходи пройдуть в різних містах країни. Зокрема, в Мукачевому, в замку Паланок пригощатимуть медом та медовими напоями. Також там проведуть майстер-класи з гончарства, ткацтва та із різьби по дереву.

Новини по темі:  На Житомирщині молода матір до смерті побила півмісячного сина