Домой / Україна / Росія «перекинула» до Криму шість ядерних боєголовок – Джемілєв

Росія «перекинула» до Криму шість ядерних боєголовок – Джемілєв

Росія "перекинула" до Криму шість ядерних боєголовок – Джемілєв

Лідер кримських татар застерігає, що розгортати військові дії на окупованому півострові небезпечно.

Звільнити Крим від російської окупації військовим шляхом дуже небезпечно, оскільки Кремль перетворив півострів на військову базу. 

Про це в інтерв’ю UA.TV заявив національний лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, передає Укрінформ.

«Крим зараз перетворили на таку військову базу, у нас навіть є інформація, що зараз там шість ядерних боєголовок. Тому розгортати військові дії там дуже небезпечно», — заявив Джемілєв. 

За його словами, військові дії на території півострова можуть призвести до етнічних чисток, як це було свого часу в Чечні.

Крім того, Джемілєв наголосив, що «колаборантів» серед його народу в Криму лише декілька десятків.  

«Якщо говорити про активних «колаборантів» серед татар, які найбільше всього бояться, що підуть росіяни, — декілька десятків. Але, варто сказати, що вони змушують приходити на якісь мітинги людей, які працюють у бюджетній сфері», — сказав він.

Нагадаємо, міністр оборони України Степан Полторак заявив, що Київ не має наміру військовим шляхом повертати контроль над окремими районами Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), однак, анонсував важливі рішення щодо звільнення окупованих Криму та Донбасу

Порошенко назвав анексію Криму Росією 2014-го року "новою неоголошеною депортацією"

Під час реквієму, що відбувся в будівлі Національної опери в Києві, президент розповів про велику помилку, що призвела до цього. Зі сцени оголосив про створення групи з розробки змін до Конституції України, що дадуть змогу створити Національну автономію кримських татар. А також – про рішення надати звання «Героя України» Решату Аметову.

Новини по темі:  Хуртовини, замети й ожеледиця. На схід й південь України насувається негода