20.05.2017 104 Views

Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Якщо зразки тестів ЗНО потраплять в Інтернет, то результати цьогорічної сесії скасують.

У четвер,18 травня, Міністр освіти і науки України заявила, що умови і процедури ЗНО мають бути жорсткими і зорієнтованими на перевірку компетентності. Про це вона сказала на прес-конференції в Одеській облдержадміністрації, пише «Укрінформ».   

«Нам важливо, що абітурієнти з точністю відтворювали дати і терміни на іспиті. Коли йдеться про стратегічні зміни, то нам дуже важливо, щоб організатори зовнішнього незалежного оцінювання чимраз більше орієнтувалися на перевірку компетентності випускників шкіл, а не точкових знань, зокрема, відтворення дат чи термінів. Тому в завданнях буде передбачено відкриті частини, а не тільки вибір відповідей учнів шкіл. Це дорожче ЗНО, ми будемо рухатися в цьому напрямку. Бо так виходить, що в школі вчать тому, що перевіряють на екзамені. І ми не можемо зробити сучасну школу компетентностей, якщо і в подальшому будуть перевіряти тільки знання», — зазначила Гриневич.

За словами Гриневич, якщо хтось із абітурієнтів порушить загальноприйняті правила здачі ЗНО, то буде одразу вилучений із аудиторії.

«Будь-який майбутній абітурієнт, що порушить умови ЗНО і прийде на складання екзаменів з мобільним телефоном чи іншим технічним засобом, який спроможний знімати зміст завдань з паперових носіїв, буде одразу вилучений з аудиторії, без права перескладання зовнішнього незалежного оцінювання», — додала очільниця Міносвіти.

У 2018 році Україна вперше долучиться до програми «PISA» — міжнародного оцінювання 15-річних учнів. Ця програма зорієнтована на перевірку компетентностей.

Нагадаємо, нещодавно, у мережі Інтернет, особливо в соціальних мережах, активізувалися шахраї, які продають нібито готові відповіді до тестових завдань ЗНО з різних предметів. У Міністерстві закликають «не вірити цим безпідставним чуткам, не викидати грошей на вітер, купуючи фальшивки». Також Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі. Доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс. Перший іспит з української мови та літератури відбудеться вже 23 травня.

Previous Нацбанк: Україна очікує позитивного завершення місії МВФ
Next Зірки на кінофестивалі у Каннах (фотогалерея)

You might also like

Відірвані пальці та забійні рани. Двоє хлопців-металошукачів підірвалися на закинутому заводі

Життю хлопців уже нічого не загрожує. У суботу, 6 травня, після обіду в покинутому приміщенні колишнього заводу в селі Красна Поляна Великоновосілківського району на Донеччині четверо хлопців шукали метал. Один

Третя смерть від ботулізму: копчена риба вбила жителя Горішніх Плавнів

Людське життя можна було б урятувати, якби лікарні мали необхідну сироватку. Третя смерть від ботулізму зафіксована за місяць в Україні. На Полтавщині у Горішніх Плавнях помер 57-річний чоловік, ідеться в

На Говерлі рятувальники шукають зниклого туриста

Чоловік в складі групи з 20 осіб здійснював підйом на Говерлу. На Івано-Франківщині під час сходження на гору Говерла заблукав турист. Рятувальники шукають чоловіка з вечора 3 червня, передає прес-служба