20.05.2017 45 Views

Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Якщо зразки тестів ЗНО потраплять в Інтернет, то результати цьогорічної сесії скасують.

У четвер,18 травня, Міністр освіти і науки України заявила, що умови і процедури ЗНО мають бути жорсткими і зорієнтованими на перевірку компетентності. Про це вона сказала на прес-конференції в Одеській облдержадміністрації, пише «Укрінформ».   

«Нам важливо, що абітурієнти з точністю відтворювали дати і терміни на іспиті. Коли йдеться про стратегічні зміни, то нам дуже важливо, щоб організатори зовнішнього незалежного оцінювання чимраз більше орієнтувалися на перевірку компетентності випускників шкіл, а не точкових знань, зокрема, відтворення дат чи термінів. Тому в завданнях буде передбачено відкриті частини, а не тільки вибір відповідей учнів шкіл. Це дорожче ЗНО, ми будемо рухатися в цьому напрямку. Бо так виходить, що в школі вчать тому, що перевіряють на екзамені. І ми не можемо зробити сучасну школу компетентностей, якщо і в подальшому будуть перевіряти тільки знання», — зазначила Гриневич.

За словами Гриневич, якщо хтось із абітурієнтів порушить загальноприйняті правила здачі ЗНО, то буде одразу вилучений із аудиторії.

«Будь-який майбутній абітурієнт, що порушить умови ЗНО і прийде на складання екзаменів з мобільним телефоном чи іншим технічним засобом, який спроможний знімати зміст завдань з паперових носіїв, буде одразу вилучений з аудиторії, без права перескладання зовнішнього незалежного оцінювання», — додала очільниця Міносвіти.

У 2018 році Україна вперше долучиться до програми «PISA» — міжнародного оцінювання 15-річних учнів. Ця програма зорієнтована на перевірку компетентностей.

Нагадаємо, нещодавно, у мережі Інтернет, особливо в соціальних мережах, активізувалися шахраї, які продають нібито готові відповіді до тестових завдань ЗНО з різних предметів. У Міністерстві закликають «не вірити цим безпідставним чуткам, не викидати грошей на вітер, купуючи фальшивки». Також Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі. Доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс. Перший іспит з української мови та літератури відбудеться вже 23 травня.

Новини по темі:  В'язень на Луганщині зміг видурити у довірливих українців понад 2 млн гривень
Previous Нацбанк: Україна очікує позитивного завершення місії МВФ
Next Зірки на кінофестивалі у Каннах (фотогалерея)

Похожие новости

Обдурені вкладники ледь не вчинили самосуд над забудовником

Люди вже знайшли нового інвестора, який готовий закінчити довгобуд упродовж року. Просто у залі суду вкладники намагалися з’ясувати стосунки із забудовником, який 12 років тому узяв гроші в одеситів на

Прикордонники не пропустили до України росіян і білорусів, які могли готувати провокації до 2 травня

Загалом до України не пропустили вісьмох іноземців, серед них також громадяни Киргизстану. Напередодні, 30 квітня, прикордонники не дозволили вісьмом іноземцям, в тому числі росіянам і білорусам, прибути на територію України

У Запоріжжі під час акцій до 9 травня у протистоянні зіткнулися близько 500 осіб — ЗМІ

Конфлікт розгорнувся біля будинку мерії. У вівторок, 9 травня, у Запоріжжі відбулися сутички біля будівлі мерії. Учасниками конфлікту з одного боку виступили волонтери та ветерани війни на Донбасі, а з