Главная / Україна / Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

Якщо зразки тестів ЗНО потраплять в Інтернет, то результати цьогорічної сесії скасують.

У четвер,18 травня, Міністр освіти і науки України заявила, що умови і процедури ЗНО мають бути жорсткими і зорієнтованими на перевірку компетентності. Про це вона сказала на прес-конференції в Одеській облдержадміністрації, пише «Укрінформ».   

«Нам важливо, що абітурієнти з точністю відтворювали дати і терміни на іспиті. Коли йдеться про стратегічні зміни, то нам дуже важливо, щоб організатори зовнішнього незалежного оцінювання чимраз більше орієнтувалися на перевірку компетентності випускників шкіл, а не точкових знань, зокрема, відтворення дат чи термінів. Тому в завданнях буде передбачено відкриті частини, а не тільки вибір відповідей учнів шкіл. Це дорожче ЗНО, ми будемо рухатися в цьому напрямку. Бо так виходить, що в школі вчать тому, що перевіряють на екзамені. І ми не можемо зробити сучасну школу компетентностей, якщо і в подальшому будуть перевіряти тільки знання», — зазначила Гриневич.

За словами Гриневич, якщо хтось із абітурієнтів порушить загальноприйняті правила здачі ЗНО, то буде одразу вилучений із аудиторії.

«Будь-який майбутній абітурієнт, що порушить умови ЗНО і прийде на складання екзаменів з мобільним телефоном чи іншим технічним засобом, який спроможний знімати зміст завдань з паперових носіїв, буде одразу вилучений з аудиторії, без права перескладання зовнішнього незалежного оцінювання», — додала очільниця Міносвіти.

У 2018 році Україна вперше долучиться до програми «PISA» — міжнародного оцінювання 15-річних учнів. Ця програма зорієнтована на перевірку компетентностей.

Нагадаємо, нещодавно, у мережі Інтернет, особливо в соціальних мережах, активізувалися шахраї, які продають нібито готові відповіді до тестових завдань ЗНО з різних предметів. У Міністерстві закликають «не вірити цим безпідставним чуткам, не викидати грошей на вітер, купуючи фальшивки». Також Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі. Доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс. Перший іспит з української мови та літератури відбудеться вже 23 травня.

Новини по темі:  В останній день жовтня періщитимуть дощі, ляпатиме мокрим снігом, а вітер збиватиме з ніг