Домой / Україна / В Україні вшановують пам’ять депортованих радянською владою кримських татар

В Україні вшановують пам’ять депортованих радянською владою кримських татар

В Україні вшановують пам'ять депортованих радянською владою кримських татар

Сьогодні, 18 травня, о 12:00 відбудеться хвилина мовчання.

Сьогодні в четвер, 18 травня, в Україні вшановують пам’ять депортованих кримських татар.

18 травня 1944 року — страшна сторінка в історії кримських татар, нагадали в ефірі “Сніданку з 1+1“.

На світанку того дня 239 тисяч людей вирвали з домівок і зігнали у вагони. Здебільшого це були діти, жінки та люди похилого віку, адже чоловіки воювали у лавах Червоної армії.

Цей жах тривав три дні. Загалом було 70 ешелонів смерті з забитими наглухо вагонами, які вирушили до Узбекистану, Казахстану і Таджикистану.

Під час депортації дорогою через тиф, голод та спрагу загинуло понад 8 тисяч людей. Усе майно депортованих кримських татар радянська влада присвоїла собі.

Із нагоди цих трагічних днів сьогодні о 12:00 відбудеться хвилина мовчання за жертвами геноциду кримськотатарського народу, а о 18:00 на Майдані Незалежності у Києві почнеться жалобний мітинг.

Між тим, до студії “Сніданку з 1+1” завітала головна редакторка “Української правди” Севгіль Мусаєва Боровик, розповівши, як сьогодні живуть татари в Криму і ті, хто залишив Крим і переїхав. Сама Мусаєва-Боровик народилася в Узбекистані. 1989 року, коли кримським татарам дозволили повернутися в Крим, Севгіль разом з родиною переїхала до Керчі. Наразі живе і працює в Києві. 

У гостях "Сніданку" головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва-Боровик

Севгіль Мусаєва-Боровик народилася в Узбекистані. 1989 року, коли кримським татарам дозволили повернутися в Крим, Севгіль разом з родиною переїхала до Керчі. Наразі живе і працює в Києві. Журналістка розповіла, як сьогодні живуть татари в Криму і ті, хто залишив Крим і переїхав. Також у студії обговорили соціальні й економічні перспективи життя на окупованому півострові.

Новини по темі:  Перший вихідний літа буде прохолодним, але без опадів. Прогноз погоди на 3 червня