17.05.2017 110 Views

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Місто досі не налагодило вивезення відходів.

У Львові зростають купи невивезеного сміття – понад третина майданчиків переповнена відходами. Мер Андрій Садовий уже готовий оголосити місто зоною екологічного лиха, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля 30-метрової купи непотребу неподалік ліцею та школи поширюється нестерпний запах і літають мухи. Це сміття не вивозили вже кілька тижнів – від Великодня. Місцеві жителі не відкривають вікон у тому боці будинку, що виходить до контейнерів. «Потепліє – буде біда», — передбачає львів’янка Марія Павлик, яка намагається тепер частіше їздити в село до родичів, аби не дихати відходами у Львові. «Двічі воно вже горіло, двічі приїжджали пожежники тушили. Всі розводять руками, всі говорять, що не знають, що з тим робити», — каже інший місцевий житель Роман Іванів.

На межі екологічної катастрофи: міський голова Львова готовий оголосити надзвичайний стан

 

Зараз більше семи тон сміття в місті гниє просто на асфальті. Садовий на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, каже, що готовий оголосити надзвичайний стан. Тим часом медики, застерігають – іще кілька днів високої температури і кучугури сміття стануть небезпекою .

Міський голова поставив питання про тонни сміття, що гниє просто на асфальті, під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Садовий заявив, що готовий оголосити надзвичайний стан, адже меморандум, який підписали майже місяць тому, не працює, і з 19 міст відходи приймають тільки три. «Має бути політична воля. Тисячі полігонів, щоб прийняти одну машину зі Львова в інші місто – це проблема? Ні, це не проблема, але чомусь не приймають. Я вам можу показати сотню листів-відмов, які ми отримали за останній час», — скаржиться він.

В обладміністрації, яка стала посередником між Львовом і містами-підписантами, запевняють, що меморандум працює, а Садовий просто усунувся від перемов. «У людей, в першу чергу, виникають питання: де Андрій Іванович? І чому він сам не приїде, якщо в нього така проблема, чому він сам до людей не приїде і не скаже, як він бачить вирішення, чим він може тим людям допомогти», — питає керівник департаменту ЖКГ Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук.

У Чорнобильській зоні виявили купи львівського сміття

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

Садовий лякає надзвичайним станом у Львові через кучугури сміття

На вівторок заплановані громадські слухання в Мостиськах, де більше не хочуть приймати непотріб, бо Львів досі не розрахувався за вже відвантажені 200 тонн помиїв. Тим часом медики застерігають, що потепління принесе до обласного центра реальну екологічну небезпеку. «Якщо зі щурами ми можемо боротися проведенням дерептизації, то мухи, які вільно пересуваються при теплій погоді – от вони є основним джерелом перенесення збудників кишкових інфекцій», — каже керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Previous В Україні може подешевшати бензин та дизпаливо
Next Українців немає серед загиблих в аварії потягу в Греції

You might also like

Не можна далі затягувати. Порошенко попросив Верховну Раду проголосувати медичну реформу

Президент нагадав, що проект було схвалено Національною радою реформ. Президент Петро Порошенко закликав народних депутатів не затягувати з прийняттям медичної реформи. «Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це

«Слава Україні» від Трюдо і королівський привіт. Як весь світ вітав Україну з Днем Незалежності

Україна отримала багато щирих та теплих слів, а дехто навіть співав національний гімн. 24 серпня, у свій День Незалежності Україна отримала привітання зі всього світу. Свої поздоровлення висловлювали як політики

У Білорусі зник 19-річний син українського офіцера

Його батько підозрює, що молодика викрали спецслужби Росії.  Увечері 27 серпня громадянин України, колишній офіцер прикордонних військ Ігор Гриб звернувся у посольство України в Мінську з заявою, що на території