Домой / Україна / Вірус-здирник WannaCry: Україні вдалося уникнути масових інфікувань держсистем – Держспецзв’язок

Вірус-здирник WannaCry: Україні вдалося уникнути масових інфікувань держсистем – Держспецзв’язок

Вірус-здирник WannaCry: Україні вдалося уникнути масових інфікувань держсистем – Держспецзв'язок

Більшість випадків зараження сталися через електронні пошти комерційних структур і держустанов.

В Україні вдалося уникнути масового інфікування інформаційних систем державного сектору завдяки завчасному попередженню про розсилання з використанням шифрувальника WannaCrypt.

Про це заявляють у прес-службі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в суботу, 13 травня.

«У результаті оперативно вжитих заходів і завдяки завчасному попередженню про масову розсилку цього шифрувальника та наданню необхідних рекомендацій удалося уникнути більшості випадків інфікувань інформаційних систем державного сектору», — йдеться в повідомленні.

За даними Держспецзв’язку, переважна частина інфікувань відбулася через відкриття шкідливих аттачментів (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних структур та державних установ.

Також зазначають, що атака, основною метою якої було розповсюдження шифрувальника файлів WannaCrypt, використовувала мережеву вразливість MS17-010, у результаті експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, використовуваних зловмисниками для запуску згаданого шифрувальника файлів.

Нагадаємо, у п’ятницю, 12 травня різні установи в усьому світі почали зазнавати масштабних кібератак з боку віруса-здирника WannaCry. Відповідно до погроз зловмисників, в установ є тільки три дні, щоб відправити компенсацію хакерам. Після цього комп’ютери «поставлять на лічильник»: ціна за повернення файлів зросте вдвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять свої файли назавжди. Крім Росії і Британії, мова йде про таких країнах, як США, Китай, Іспанія, Італія. Чимала кількість атак припала й на Україну

Між тим, представники Європейського поліцейського управління (Європол) вважають, що серія кібератак, яку здійснили на підприємства багатьох країн, була проведена на «безпрецедентному рівні».

Комп'ютери у майже сотні країн стали жертвами однієї найбільших в історії хакерських атак

Хакери перекривають користувачам доступ до файлів, вимагаючи викуп. У Британії частково паралізовано роботу медичної системи. В Іспанії постраждали газові і телекомунікаційні компанії, у Сполучених Штатах під удар потрапив бізнес, у Німеччині — залізниця. У Росії атак зазнали банки і МВС, у Китаї — навчальні заклади. У списку постраждалих — і Україна.

Новини по темі:  Затриманому переговорнику Рубану повідомили про підозру. Документ