Главная / Україна / Відремонтований після обвалу гуртожиток в Чернігові покрився новими тріщинами

Відремонтований після обвалу гуртожиток в Чернігові покрився новими тріщинами

Відремонтований після обвалу гуртожиток в Чернігові покрився новими тріщинами

Люди з лінійками вимірюють тріщини в підлогах.

Їм пропонують реконструцію, а люди бояться повертатись до аварійного будинку. Мешканці чернігівського гуртожитку, який завалився у грудні минулого року, проти його ремонту. Вимагають — повністю, з нуля побудувати нове приміщення. Чиновники ж підготували проект, обіцяють вцілілі конструкції відремонтувати і знову заселити гуртожиток. Та коли людям дозволили зайти до своїх кімнат після обвалу, то вони помітили нові тріщини на стінах та підлозі, йдеться в ТСН.16.45.

Вони знову збираються під стінами гуртожитку, щоб обговорити план повернення. Кімнати-фантоми, які так і не наважилися розібрати після обвалу, нагадують про трагедію. Мешканці вцілілих квартир найбільше бояться її повторення.

«Повністю гуляє плита, заходиш в кімнату і відчуваєш. У мене центральна кімната, 8 сантиметрів тріщина в підлозі», — каже мешканка гуртожитку.

У гуртожитку з’явилися на стінах нові тріщини — розійшлися маяки, встановлені іще у 2007 році. Мешканці гуртожитку із лінійками в руках міряють глибину нових тріщин у підлозі власних кімнат.

«Дім просідає. Якщо ми сюди зайдемо, то за кілька років ми загинемо», — переконана мешканка.

Трагедія трапилась у грудні минулого року. Під завалами будівлі загинула жінка і дивом врятувався підліток. Тоді мешканці гуртожитку у паніці залишали аварійне приміщення. Тепер же люди прислухаються до кожного тріску. Мешканці наполягають, що вцілілі під’їзди потрібно зруйнувати, а на місці гуртожитку побудувати новий. Чиновники заперечують і пропонують реконструкцію.

Проектанти запевняють, вже все продумали і прорахували. Частина будинку завалилася тому, що він нерівномірно просідав. Та все ж частину гуртожитка, кілька зруйнованих квартир на цих чотирьох поверхах, побудують заново.

У Чернігові жителі зруйнованого гуртожитку забирають речі та скаржаться на відсутність житла

Рятувальники допомагають жителям забрати речі та документи з квартир. Не усім пожильцям дозволили зайти у свої кімнати через загрозу нового обвалу. Потерпілим у трагедії з дня на день доведеться звільнити номери у готелях. Це був екстрений захід, пояснюють у міськраді. Зараз людям намагаються підшукати житло на тривалий час.

Новини по темі:  "Топаз" може просити про амністію

Як проходитиме реконструкція, мешканці гуртожитку контролюватимуть. Обіцяють стежити за роботою будівельників і спостерігати, чи не з’являться нові тріщини. Якщо їх більшатиме, то згоду на заселення люди не дадуть.