Главная / Україна / 19 справ, 89 затриманих, 40 поранених: у поліції відзвітували про 9 травня

19 справ, 89 затриманих, 40 поранених: у поліції відзвітували про 9 травня

19 справ, 89 затриманих, 40 поранених: у поліції відзвітували про 9 травня

Найбільше активістів доправили до столичного райвідділку.

Поліція відкрила 19 кримінальних проваджень за подіями 9 травня, коли трапилися сутички учасників різних акцій та правоохоронців.

Про це сьогодні повідомив очільник Національної поліції України Сергій Князєв, звітуючи перед Кабміном, передає прес-служба відомства.

«Загалом, під час проведення заходів до органів поліції доставлено 89 осіб. Найбільше у Києві –31, Дніпрі – 27 та Одеській області – 21», – зазначив він.

Тілесні ушкодження отримали восьмеро правоохоронців й 32 цивільні особи.

За словами Сергія Князєва, у результаті проведених заходів відкрито 19 кримінальних проваджень у восьми регіонах.

«Виготовлення поширення комуністичної нацистської символіки – 9 проваджень, хуліганство — 4 провадження, умисні середньої тяжкості тілесні ушкодження – 2. Але ці цифри не остаточні», – сказав головний поліцейський.

Міністр МВС різко відреагував на бездіяльність поліції під час бійок 9 травня

Після сутичок у Дніпрі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звільнив керівника Дніпропетровської обласної поліції генерала Репешка, а очільника міської — полковника Бідила відсторонили від виконання обов’язків на час розслідування подій 9 травня у Дніпрі. Напередодні там постраждали 10 активістів і 6 поліцейських.

Раніше у поліції повідомили, що загалом на території України відбулося понад 2 тисячі масових заходів, в яких взяли участь близько 700 тисяч громадян. Правоохоронці вважають, що загалом «заходи в державі проходили спокійно, вполовину менш активно, ніж у попередні роки». Проте у Дніпрі спалахнув скандал із поліцією: у місті відбулася бійка між «тітушками» і ветеранами АТО, і правоохоронці стали на бік однієї зі сторін. Аваков підписав наказ про звільнення з посад очільників місцевих правоохоронних органів.

Новини по темі:  Військовий розвідник США здійснив політ біля Криму - ЗМІ