Домой / Україна / Колеса з грабарки і автодвигун. На Волині селянин власноруч побудував літак

Колеса з грабарки і автодвигун. На Волині селянин власноруч побудував літак

Колеса з грабарки і автодвигун. На Волині селянин власноруч побудував літак

Запуск чоловік запланував на осінь.

Без креслень та схем волинський селянин уже 6 років будує власний літак – з поливної труби, коліс від тачки та автомобільного двигуна. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Змайстрував свій літак чоловік сам і назвав його “Рекотом”. Так у селі Троянівка називають лелек – таке прізвисько дали й самому його творцю Андрію Сачуку. Він не конструктор, а столяр.

“Ось з таких частин він зроблений. Клеїться, сюда вставляється два лонжерони дерев’яних – от і все крило складене таким шляхом”, – розповідає він.

Апарат поки що не літає, лише готується. Залишилося чоловікові лише відцентрувати літак. Вчився будувати повітряне судно він у журналах, а з появою Інтернету почав перевіряти, чи добре майструє.

Селянин шість років майстрував літак без допомоги авіаконструкторів

Без креслень та схем. З поливної труби, коліс від тачки та автомобільного двигуна. Політ запланував на осінь – після збору врожаю.

Пофарбував свого “лелеку” чоловік у кольори українського прапора.

“Патріот. Да й так і помалював”, – пояснює він.

На свою мрію селянин витратив тисячу доларів, використовував усе, що міг знайти дешевше.

Його дружина Валентина переконана, що мрію забороняти не можна. За чоловіка вона боїться, але все одно допомагає.

“Вже три тканини він поміняв, ніяка не підходить – перша не підійшла, то я собі пошила постіль”, – розповідає дружина Сачука, додаючи, що головне, аби в повітрі у літака нічого не відвалилося.

Сільський конструктор переконаний , що міг побудувати свого “Рекота” швидше, проте постійно відволікали господарські роботи. Але він вже вирішив, що виліт “лелеки” запланований на осінь, щойно викопає картоплю.

Кореспондент Наталія Слободян.

 

Новини по темі:  У Києво-Печерський лаврі через незаконне будівництво знищуються пам'ятки архітектури - ЗМІ

Як повідомлялося раніше, у Запоріжжі відновили унікальні козацькі кораблі віком кілька сотень років. Раритетну дюбель-шлюпку підняли з дна Дніпра. Археологи кажуть, що в річці частини судна збереглися пречудово, усі дошки – автентичні.