Главная / Україна / Селяни на Дніпропетровщині влаштували «мокрий» протест під кабінетами райадміністрації

Селяни на Дніпропетровщині влаштували «мокрий» протест під кабінетами райадміністрації

Селяни на Дніпропетровщині влаштували "мокрий" протест під кабінетами райадміністрації

Люди обурені відключенням у своїх селах води.

Мешканці двох сіл Піщанки та Знаменівки на Дніпропетровщині, яким відключили воду, демонстративно помилися під кабінетами чиновників. З мочалками і тазиками вони прийшли в райдержадміністрацію, бо переконані, що їх покарали відключенням води за бажання об’єднатись у територіальну громаду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Посуха не тільки в оселях селян, а й у амбулаторіях, школах та дитсадках. Заклади позакривали, бо запаси води там скінчилися. Відновити водопостачання півтора тисяч селян ніхто з можновладців навіть не обіцяє. Кажуть, усі помпувальні станції місцевого водоканалу обленерго відключило за борги, тож доки гроші не надійдуть – струму не дадуть. «Близько 1,5 мільйона гривень борг за лютий-березень цього року», — каже директор з продажу підприємства «Дніпрообленерго» Юрій Федько.

Селяни влаштували лазню у холі райдержадміністрації, бо їм відімкнули воду

Офіційна версія — за борги, та люди запевняють — сплачують вчасно. Воду, кажуть, їм не дають після того, як вони відмовились вступати у Новомосковську об’єднану територіальну громаду.

Звідки взявся такий борг, селяни не розуміють, бо гроші за воду перераховують вчасно, і на підтвердження цього показують платіжки. Борг за два села складає, за їх підрахунками, лише 2% від спожитого, а в селах, які заборгували значно більше вода чомусь є. Тож люди підозрюють, що на сухий пайок їх посадили не через гроші, а за бажання незалежності – селяни не схотіли об’єднуватись у громаду, запропоновану чиновниками, а почали створювати свою. «Вказівка відключити воду з райдержадміністрації – це нам безпосередньо сказав директор водоканалу», — стверджує мешканець Піщанки В’ячеслав Горобець.

Чиновники ж у ситуації розібратися не можуть. «Займались на протязі останніх двох днів цим питанням», — каже керівник апарату Новомосковської РДА Наталія Тихонова. Але на запитання про результат відповідає: «Цього я вам не можу доповісти». Є відповідь у самих селян: вони мають намір приходити до чиновників митися щодня, допоки вода не з’явиться в їхніх оселях.

Новини по темі:  На Тернопільщині випадково знайшли церковні дзвони, які розшукували 80 років

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко