01.05.2017 88 Views

В окупованому Криму лишилося тільки 28 класів, де навчають українською мовою – звіт правозахисників

В окупованому Криму лишилося тільки 28 класів, де навчають українською мовою – звіт правозахисників

Кримська правозахисна група представила сумні дані щодо доступу українців до освіти рідною мовою на окупованому півострові.

На сайті Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської оприлюднили результати моніторингу з питань доступу до освіти українською мовою в окупованому Криму, який провела Кримська правозахисна група.

Крім того, зазначають, що звіт передали до Міжнародного суду ООН, йдеться в повідомленні на сайті.

«Факти, зібрані Кримською правозахисною групою про дискримінацію українців у доступі до освіти українською мовою, були передані до Міжнародного суду ООН як частина доказової бази «Україна проти Росії» про порушення Росією Міжнародної конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації в АР Крим», — йдеться в заяві.

Зазначимо, що в результатах моніторингу вказано, що за інформацією «Міністерства освіти» Криму, від 2013 року у 36 разів зменшилася чисельність учнів, чиє навчання здійснюють українською мовою.

«2013 року в Автономній Республіці Крим 13 589 осіб отримували освіту українською мовою, тоді як 2016 року число таких учнів зменшилося до 371. Відповідно чисельність класів з українською мовою навчання за два роки скоротилося у 31 раз», — йдеться у звіті.

«2013 року 7 шкіл Криму здійснювали повний цикл навчання українською мовою, 15 шкіл — кримськотатарською мовою, окрім того, діяло кілька шкіл із навчанням обома мовами», — також сказано у звіті.

Крім того,  згідно з листом від так званого «міністра освіти» Криму за підписом Н. Гончарової, 2016 року в окупованому Криму залишилося лише 28 класів, де, з 188 517 учнів Криму (без врахування Севастополя) освіту українською мовою отримувала 371 дитина. Це 0,2% від загальної чисельності учнів у Криму у 2016 році.

Водночас відповідно до даних Міністерства статистики РФ 2014 року українці складали 15,08% населення Криму або 344515 осіб і були другою за чисельністю національністю після росіян. За результатами проведеного Росією перепису населення, 18 706 дітей шкільного віку ідентифікують себе як українці і 29140 — як кримські татари.

«Навіть зменшені показники перепису не спростовують того твердження, що однієї школи чи 28 класів на весь Крим катастрофічно недостатньо для задоволення потреби у навчанні рідною мовою 4 тисяч дітей, котрі є носіями української мови», — наголошено у висновку звіту.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. З повним текстом наказу суду ООН можна ознайомитися за цим посиланням.

ПАРЄ підписала звернення до РФ з вимогою відновити Меджліс на території Криму

Підписи під неформальним документом залишили 45 осіб — це небагато, лише сьома частина парламенту. Члени ПАРЄ також зазначили, що Росія має припинити переслідування української мови в Криму. Повністю відновити співпрацю із Москвою у Страсбурзі погодяться лише після звільнення Криму та виконання Мінських угод, йдеться у декларації.

Previous Відсьогодні в Україні збільшився прожитковий мінімум, – подробиці
Next «Шахтар» мінімально обіграв «Олександрію» в чемпіонаті України

You might also like

Пам’ять депортованих кримських татар вшанували автопробігом до Чонгара

По всій країні було оголошено хвилину мовчання. Сьогодні українці згадують кримських татар, яких цього дня 1944 року радянська влада примусово виселила з Криму, йдеться у ТСН.16:45. Рівно о 12-ій годині

У Дніпрі під час напівмарафону збирали гроші на протез ветерану АТО, який втратив руку на Донбасі

Чоловіку потрібно 100 тисяч гривень, щоб повернутися до боксу, яким займався до війни. У Дніпрі 2,5 тисячі людей із 11 країн світу взяли участь у INTERPIPE Dnipro Half Marathon на

«Переможці» на Майдані: протягом «Євробачення» фотовиставку представлено просто неба

Світлини стоятимуть у середмісті столиці до 17-го травня. Грандіозну фотовиставку другої частини відомого соціального мультимедійного проекту ТСН та VIVA! «Переможці» продовжено. Експозицію розміщено на центральній вулиці міста — Хрещатику (з