30.04.2017 746 Views

Майже 2 мільйони українців потребують психіатричної та наркологічної допомоги — МОЗ

Майже 2 мільйони українців потребують психіатричної та наркологічної допомоги - МОЗ

Рівень споживання алкоголю та кількість самогубств в Україні є дуже високими.

В Україні щонайменше 1,7 млн українців потребують психіатричної та наркологічної допомоги.

Про це, посилаючись на офіційні дані, повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

«На початок 2016 року в системі охорони здоров’я було зареєстровано 1,7 млн жителів України, які потребували психіатричної та наркологічної допомоги. Це майже 4% від усього населення країни», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що у структурі психічних розладів у 2015 році найпоширенішими були розлади психіки та поведінки внаслідок вживання алкоголю та наркотичних речовин (58,41% усіх зареєстрованих випадків).

«Порушення здоров’я пов’язані зі стресом, невротичні та соматоформні розлади становили 8,9%, розлади настрою – 1,8%», – додали у міністерстві, зауваживши, що серед осіб із розладами психіки та поведінки 62,7% становили особи працездатного віку.

За даними ВООЗ, показник глобального тягаря захворювань для психічних розладів у 2004 році становив 13%, а в 2020 році – сягне 15%. Найвищим цей показник є для країн Східної Європи, до яких належить і Україна.

Водночас наголошується, що рівень самогубств у цих країнах є особливо високим, а рівень споживання алкоголю надвисоким і продовжує зростати.

Нагадаємо, раніше у МОЗ вигадали пакети, які допоможуть перейти на платну медицину. Безкоштовними залишиться тільки частина послуг лікарів.

Previous Кожен десятий пасажир займався сексом у аеропорту перед вильотом
Next Громадянські права, фінанси та Ірландія: у ЄС назвали головні теми щодо виходу Британії

You might also like

У Коломиї обвалилася частина коледжу

Причина інциденту наразі невідома. У місті Коломия, що в Івано-Франківській області, у понеділок, 15 травня, обвалилася частина фасаду будівлі Коломийського економіко-правового коледжу. Про це повідомляє Дзеркало Коломиї. Обвалилися чотири поверхи

ГПУ звернулася до суду із проханням про початок заочного засудження Азарова та Ставицького — Луценко

Слідчі завершили розслідування у справах колишніх високопосадовців. Генеральна прокуратура України передала до Печерського районного суду клопотання дозволити розпочати заочне розслідування щодо екс-прем’єра Миколи Азарова і колишнього міністра енергетики та вугільної

На Харківщині пасажирський потяг збив на смерть молодика

Машиніст намагався загальмувати, проте уникнути зіткнення не вдалося. На залізничній станції селища Коротич у Харківській області пасажирський потяг «Одеса-Харків» збив на смерть 19-річного місцевого мешканця. Про це повідомили у відділі