30.04.2017 119 Views

70 років операції “Вісла”: В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

70 років операції "Вісла": В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

За три місяці 1947 року з південно-східних регіонів Польщі примусово депортували понад 140 тисяч українців.

Цього дня, 28 квітня, сімдесят років тому стартувала депортаційна акція “Вісла”. 1947 року українців почали силоміць депортувати з південно-східних регіонів Польщі на північний захід країни.

Про це йдеться в сюжеті “Сніданку з 1+1”.

1947 року 28 квітня з ініціативи польських комуністів почали масово переселяти українців, лишаючи їх права на колишнє майно та господарства. Багатьох арештовували, катували, декого — розстрілювали. 

Історики називають операцію “Вісла” 1947 року “етнічною чисткою”. Лише за три місяці з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя було силоміць переселено понад 140 тисяч українців. Сьогодні — День пам’яті за загиблими і постраждалими від масових депортацій, згідно з Постановою ВРУ № 1807-19.

Український інститут національної пам’яті представив на своєму сайті інфографіку до 70-ї річниці примусової депортації українців.

70 років операції "Вісла": В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

Нагадаємо, за кілька днів до 70-ї річниці операції на сайті Українського інституту національної пам’яті з’явилося звернення науковців та громадських діячів до Верховної Ради та Сейму Республіки Польща із закликом засудити акцію “Вісла” як злочин польського комуністичного режиму проти власних громадян, українців за національністю.

Між тим, ТСН.ua спільно з Центром досліджень визвольного руху і Архівом СБУ у проекті Електронний архів визвольного руху avr.org.ua публікує повнотекстові копії деяких документів, що безпосередньо стосуються операції “Вісла” та підтверджують депортацію українців з південно-східних регіонів Польщі. Переглянути документи можна за цим посиланням

70 років тому поляки масово депортували 150 тисяч українців до Німеччини

Операція “Вісла” – масова депортація українців, що жили у прикордонних українсько-польських районах. Прикриваючись боротьбою з УПА, польські комуністи вивозили мирне населення на захід, ближче до Німеччини. Добивалися повної асиміляції, ополячення українців.

Новини по темі:  Голова Волинської облради переконаний, що обстріл Консульства Польщі покликаний розсварити дві країни

Previous "Ашот Шкіряк": у Мережі жартують над зіткненням російського корабля й судна з вівцями
Next Чоловіча збірна України виграла золото Кубка Європи в класичному луці

You might also like

В “Опозиційному блоці” заявили про підпал офісу у Дніпрі

Вогонь ліквідували дві пожежні машини.  11 травня рано-вранці двоє невідомих кинули пляшки із запальною сумішшю у приміщення офісу “Опозиційного блоку” на пр. Яворницького, 5, у Дніпрі. Про це повідомляє прес-служба

Тимура Махаурі могли вбити через його антипутінську позицію – Ківа

Також серед версій вбивства – кримінальні розбірки. Серед версій вбивства добровольця чеченського Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва Тимура Махаурі – кримінальні розбірки і участь російських спецслужб. Про це в

Постояльці хостелу в Чорнобилі скаржаться на повільний Wi-Fi і непрацюючий телевізор

Просто в центрі Чорнобиля відкрився готель для туристів У зоні відчуження тепер можна переночувати з комфортом і екскурсії можна замовити на будь-який об’єкт – від Прип’яті до арки укриття. Вигоди