30.04.2017 99 Views

70 років операції «Вісла»: В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

70 років операції "Вісла": В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

За три місяці 1947 року з південно-східних регіонів Польщі примусово депортували понад 140 тисяч українців.

Цього дня, 28 квітня, сімдесят років тому стартувала депортаційна акція «Вісла». 1947 року українців почали силоміць депортувати з південно-східних регіонів Польщі на північний захід країни.

Про це йдеться в сюжеті «Сніданку з 1+1».

1947 року 28 квітня з ініціативи польських комуністів почали масово переселяти українців, лишаючи їх права на колишнє майно та господарства. Багатьох арештовували, катували, декого — розстрілювали. 

Історики називають операцію «Вісла» 1947 року «етнічною чисткою». Лише за три місяці з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя було силоміць переселено понад 140 тисяч українців. Сьогодні — День пам’яті за загиблими і постраждалими від масових депортацій, згідно з Постановою ВРУ № 1807-19.

Український інститут національної пам’яті представив на своєму сайті інфографіку до 70-ї річниці примусової депортації українців.

70 років операції "Вісла": В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

Нагадаємо, за кілька днів до 70-ї річниці операції на сайті Українського інституту національної пам’яті з’явилося звернення науковців та громадських діячів до Верховної Ради та Сейму Республіки Польща із закликом засудити акцію «Вісла» як злочин польського комуністичного режиму проти власних громадян, українців за національністю.

Між тим, ТСН.ua спільно з Центром досліджень визвольного руху і Архівом СБУ у проекті Електронний архів визвольного руху avr.org.ua публікує повнотекстові копії деяких документів, що безпосередньо стосуються операції «Вісла» та підтверджують депортацію українців з південно-східних регіонів Польщі. Переглянути документи можна за цим посиланням

70 років тому поляки масово депортували 150 тисяч українців до Німеччини

Операція «Вісла» — масова депортація українців, що жили у прикордонних українсько-польських районах. Прикриваючись боротьбою з УПА, польські комуністи вивозили мирне населення на захід, ближче до Німеччини. Добивалися повної асиміляції, ополячення українців.

Previous "Ашот Шкіряк": у Мережі жартують над зіткненням російського корабля й судна з вівцями
Next Чоловіча збірна України виграла золото Кубка Європи в класичному луці

You might also like

На Вінниччині 12-річний хлопчик підстрелив із пневматичної гвинтівки свого друга

Діти знайшли зброю і вирішили постріляти з неї по дереву. На Вінниччині 12-рiчний хлoпчик вистрілив із пнeвмaтичнoї гвинтiвки у свoгo 10-рiчнoгo тoвaришa. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

Провокації та сутички: Україна відзначає День Перемоги. Текстова трансляція

Українські активісти очікують на провокації, організовані Кремлем. Сьогодні Україна святкує День перемоги над нацизмом. Відколи Росія розпочала війну проти України, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі

На Харківщині мешканців села труять хімікати зі сміттєзвалища: троє дітей шпиталізовані

Напередодні привезли близько 50 діжок з отруйною речовиною. Діти на Харківщині отруїлися хімікатами після того, як на звалище в селище Смирнівка привезли півсотні діжок з-під хімікатів, йдеться у ТСН.16:45. У