27.04.2017 72 Views

Україна піднялася в рейтингу свободи ЗМІ

Україна піднялася в рейтингу свободи ЗМІ

Цього року країна посіла 102-ге місце, тоді як торік — 107-ме.

У середу, 26 квітня, міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила дослідження щодо рівня свободи ЗМІ у 180 країнах. 

Так, цьогоріч Україна посіла 102-ге місце, покращивши свій результат, порівняно з минулим роком. 101-шу сходинку посіла Гвінея, а 103-тє — Бразилія.

«Від часу революції 2014 року українська влада ухвалила ряд реформ, у тому числі щодо прозорості структури власності засобів масової інформації…, але ще потрібно послабити жорсткий контроль олігархів на ЗМІ і заохотити редакційну незалежність», – йдеться у звіті.

«Репортери без кордонів» зазначають, що українській владі не вдається убезпечити ЗМІ від атак, як вбивство журналіста Павла Шеремета, публікація персональних даних тисяч журналістів, звинувачених у «зраді», і підпал штаб-квартири телеканалу «Інтер».

На окупованих східних територіях досі немає критично налаштованих журналістів та іноземних спостерігачів, йдеться в звіті.

Також «Репортери без кордонів» заявляють, що свобода засобів інформації все частіше перебуває під загрозою не лише в країнах із авторитарними режимами, а й у країнах, які вважаються моделями демократії.

Крім того, в організації зазначають, що кількість країн, де ситуація для ЗМІ вважається «доброю» або «досить доброю», зменшилася лише за рік, і так загальновизнані демократії не є винятком у цьому тренді.

«Демократії, які традиційно розглядають свободу засобів інформації як одну з фундаментальних основ, мають продовжувати бути моделлю для решти світу, а не навпаки», – наголосив генеральний секретар оранізації Крістоф Делоер.

Зазначимо, перші п’ять місць рейтингу посіли Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди відповідно. Росія в рейтингу залишилася на 148-й позиції. Своєю чергою, США втратили дві позиції і посіли 43-тє місце.

Останню сходинку рейтингу посіла КНДР. Також країнами із найбільшою несвободою преси вважаються В’єтнам, Китай, Сирія, Туркменістан та Еритрея.

Нагадаємо, торік Україна посіла 107-ме місце серед 180 країн у щорічному Всесвітньому індексі свободи слова міжнародної організації «Репортери без кордонів».

Крім того, торік міжнародна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила список ворогів свободи преси у всьому світі.

Україна піднялася в рейтингу свободи ЗМІ

Previous У Києві помер скандальний бізнесмен та політик
Next Організатори Лондонського марафону вимагають від Лілії Шобухової 500 тисяч доларів призових

You might also like

Голова Волинської облради переконаний, що обстріл Консульства Польщі покликаний розсварити дві країни

У будівлю хтось уночі влучив із гранатомета. У ніч проти сьогодні, 29 березня, у Луцьку невідомі з гранатомета поцілили в будівлю, де розташоване Генерального Консульства Республіки Польща. Винних досі не

Застави майже на 500 млн грн: усім затриманим екс-податківцям обрано запобіжний захід

Гглава МВС Арсен Аваков запевнив, що не збирається зупинятися на досягнутому. Усім 23-м затриманим під час масштабної антикорупційної операції колишнім податківцям часів правління Віктора Януковича обрали запобіжні заходи. Про

Миколаїв оточили блокпостами на час першотравневих свят

Патрулі вартуватимуть цілодобово на всіх в'їздах у місто. У Миколаєві вирішили взагалі заборонити масові акції на перше та друге травня, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Крім того, на всіх в’їздах у місто