27.04.2017 97 Views

Юний українець-інвалід із “смертельним” діагнозом віртуозно опанував кілька інструментів

Юний українець-інвалід із "смертельним" діагнозом віртуозно опанував кілька інструментів

Послухати генія збираються повні зали цінителів музики.

Інвалід дитинства, якому медики не давали шансів на життя, у свої 15 років навчився віртуозно грати на кількох музичних інструментах і виграє перші місця на міжнародних конкурсах. Микола з Харкова народився з двома інсультами, генетичною хворобою, слабоумством та майже повним паралічем тіла, а лікарі передрікали йому смерть у перший рік життя і відсутність змоги рухатися, натомість хлопчик самотужки подужав техніку гри на кількох інструментах, бо в музичних школах його охрестили “нездатним навчитися, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ніколя, як називає його батько, вдома в 1-кімнатній квартирі має віолончель, гітару, скрипку та рояль. Дитина, який рухи пальців давалися з надзвичайним болем, грала спершу всім тілом – гамселила по інструменту долонями, немов по барабану. Однак дорослі продовжували вірити в сина, і одного разу дитина прибігла з новиною про те, що в неї вийшло зіграти задумане. “Треба підтримувати, разом із дитиною знаходитися. Дитина сама не буде займатися – вона повинна знати, що вона потрібна батькам”, – пояснив тато хлопчика.

15-річний хлопчик з інвалідністю став піаністом з унікальною технікою гри

Микола з Харкова народився з двома інсультами, генетичною хворобою, слабоумством та майже повним паралічем тіла. Медики твердили – він помре ще у перший рік життя і точно не зможе рухатись. Нині хлопець – піаніст – віртуоз з унікальною технікою гри.

Юний харків’янин регулярно перемагає на різноманітних конкурсах. Незвичайного підлітка помітив диригент Микола Лисенко і запросив зіграти в Києві разом із оркестром. “Це виняткова дитина. Дитина в його віці за всіма характеристиками так грати не повинна. Він блискуче вирішує технічні проблеми, які не підвладні навіть випускникам консерваторії”, – визнає правнук великого композитора. “Я хочу радувати людей музикою, я хочу виступати. Хотілося б більше концертів. Грати – це жити. Я не можу не грати”, – каже сам Ніколя. Та додає, що улюбленого композитора в нього немає. “Немає поганої музики, є погані виконавці”, – вважає підліток.

Новини по темі:  Втрата врожаю через заморозки загрожує різким стрибком цін на фрукти та ягоди в Україні

Хлопець мріє виступати у Європі та зробити ідеальну скрипку. Тато ж наостанок перепрошує за сина, бо той дуже швидко забуде про зустріч – Ніколя не здатен запам’ятати навіть ноти, бо має короткочасну память. Тож грає не тому, що пам’ятає ноти, а просто відчуває, як це треба робити.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Previous Штучний інтелект загрожує людству загибеллю
Next Майже половина росіян підтримує відставку Медведєва

You might also like

Журналісти показали, як легко перетнути український кордон та отримати фейкові документи

Бойовики з захоплених територій розповзаються, як таргани. В серці України СБУ накрила центр виготовлення документів. Зокрема, тут можна було придбати паспорти, дипломи, свідоцтва на справжніх бланках, які друкувалися на околиці

У Запоріжжі затримали банду чинних та колишніх поліцейських

Затримані займались розбійними нападами. У Запоріжжі СБУ спільно з прокуратурою затримали шість учасників організованого угруповання з чинних та колишніх поліцейських, які займалися розбійними нападами. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки.

Голова Запорізької ОДА звільнився з лав СБУ і попросить оприлюднити його декларацію

Костянтин Бриль був першим в історії України офіцером СБУ, якого призначили керувати областю. Голова Запорізької області Костянтин Бриль звільнився у запас з лав Служби безпеки України. Це рішення вже погодили