Домой / Україна / Юний українець-інвалід із “смертельним” діагнозом віртуозно опанував кілька інструментів

Юний українець-інвалід із “смертельним” діагнозом віртуозно опанував кілька інструментів

Юний українець-інвалід із "смертельним" діагнозом віртуозно опанував кілька інструментів

Послухати генія збираються повні зали цінителів музики.

Інвалід дитинства, якому медики не давали шансів на життя, у свої 15 років навчився віртуозно грати на кількох музичних інструментах і виграє перші місця на міжнародних конкурсах. Микола з Харкова народився з двома інсультами, генетичною хворобою, слабоумством та майже повним паралічем тіла, а лікарі передрікали йому смерть у перший рік життя і відсутність змоги рухатися, натомість хлопчик самотужки подужав техніку гри на кількох інструментах, бо в музичних школах його охрестили “нездатним навчитися, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ніколя, як називає його батько, вдома в 1-кімнатній квартирі має віолончель, гітару, скрипку та рояль. Дитина, який рухи пальців давалися з надзвичайним болем, грала спершу всім тілом – гамселила по інструменту долонями, немов по барабану. Однак дорослі продовжували вірити в сина, і одного разу дитина прибігла з новиною про те, що в неї вийшло зіграти задумане. “Треба підтримувати, разом із дитиною знаходитися. Дитина сама не буде займатися – вона повинна знати, що вона потрібна батькам”, – пояснив тато хлопчика.

15-річний хлопчик з інвалідністю став піаністом з унікальною технікою гри

Микола з Харкова народився з двома інсультами, генетичною хворобою, слабоумством та майже повним паралічем тіла. Медики твердили – він помре ще у перший рік життя і точно не зможе рухатись. Нині хлопець – піаніст – віртуоз з унікальною технікою гри.

Юний харків’янин регулярно перемагає на різноманітних конкурсах. Незвичайного підлітка помітив диригент Микола Лисенко і запросив зіграти в Києві разом із оркестром. “Це виняткова дитина. Дитина в його віці за всіма характеристиками так грати не повинна. Він блискуче вирішує технічні проблеми, які не підвладні навіть випускникам консерваторії”, – визнає правнук великого композитора. “Я хочу радувати людей музикою, я хочу виступати. Хотілося б більше концертів. Грати – це жити. Я не можу не грати”, – каже сам Ніколя. Та додає, що улюбленого композитора в нього немає. “Немає поганої музики, є погані виконавці”, – вважає підліток.

Новини по темі:  Компанія Eastern Beverage Trading визнана лідером алкогольної галузі

Хлопець мріє виступати у Європі та зробити ідеальну скрипку. Тато ж наостанок перепрошує за сина, бо той дуже швидко забуде про зустріч – Ніколя не здатен запам’ятати навіть ноти, бо має короткочасну память. Тож грає не тому, що пам’ятає ноти, а просто відчуває, як це треба робити.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова