Домой / Україна / На Чернігівщині через зміну русла Десни може обвалитись автомобільний міст

На Чернігівщині через зміну русла Десни може обвалитись автомобільний міст

На Чернігівщині через зміну русла Десни може обвалитись автомобільний міст

Про проблему дізнались шість років тому, але коштів на вирішення поки не знайшли.

Через зміну русла Десни на Чернігівщині може впасти автомобільний міст. Течія підмиває опори і палі, а сама річка щороку забирає по 10-12 метрів берега, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Десна вкрай агресивно ріже берег і просувається ближче до села Велике Устя. Вже наступної весни, якщо нічого не робити, замість суші ходитимуть моторні човни.

Темпи вражають — за минулий рік пішло під воду 12 метрів берега. Автомобільний міст до цього виявився неготовим. Його опори обстежили водолази і зробили невтішні висновки.

«Підмита опора, можна сказати, із трьох сторін. Одна сторона трошки ще залишилась — є трохи піску, вона ще тримається. Але ж під палею вже з’явився простір, можна пролізти з любої сторони», — каже водолаз Олександр Ярош.

Селяни переконують, ще трохи і вони муситимуть пересісти на пором, який працював до появи мосту.

Ним 34 роки керував Іван Чорниш. Повертатися до поромів дід Іван не хоче. Його причал давно пішов під воду і вже опинився на іншому березі річки — настільки змінилося русло Десни. Якщо вода зруйнує міст або просто піде повз нього, це стане катастрофою для села.

Проблему з руслом Десни помітили ще 6 років тому. Для порятунку села розробили проект на укріплення берега, однак грошей на нього не знайшли. Тоді він коштував 24 мільйони гривень, зараз обійдеться вдвічі дорожче. Технологія дорога й ефективна. Але чи будуть на неї гроші і коли, сказати не можуть.

Селяни пропонують інший варіант. Замість дорогого берегоукріплення, зробити два прокопи, які змінять русло Десни. Це коштуватиме всемеро дешевше.

Новини по темі:  Поліція Черкащини спростувала інформацію про знайдене тіло таксистки

А поки чиновники шукають гроші на укріплення чи прокоп, люди просять обмежити рух вантажівок, які прискорюють руйнування переправи.

Подробиці у сюжеті кореспондента ТСН Алли Скорик:

Десна через зміну русла активно руйнує берег, міст і наближається до села на Чернігівщині

Річка вкрай агресивно ріже берег і просувається ближче до села Велике Устя. За минулий рік пішло під воду 12 метрів берега. Автомобільний міст до цього виявився неготовим, його опори обстежили водолази, висновки невтішні.