27.04.2017 67 Views

На Чернігівщині через зміну русла Десни може обвалитись автомобільний міст

На Чернігівщині через зміну русла Десни може обвалитись автомобільний міст

Про проблему дізнались шість років тому, але коштів на вирішення поки не знайшли.

Через зміну русла Десни на Чернігівщині може впасти автомобільний міст. Течія підмиває опори і палі, а сама річка щороку забирає по 10-12 метрів берега, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Десна вкрай агресивно ріже берег і просувається ближче до села Велике Устя. Вже наступної весни, якщо нічого не робити, замість суші ходитимуть моторні човни.

Темпи вражають — за минулий рік пішло під воду 12 метрів берега. Автомобільний міст до цього виявився неготовим. Його опори обстежили водолази і зробили невтішні висновки.

«Підмита опора, можна сказати, із трьох сторін. Одна сторона трошки ще залишилась — є трохи піску, вона ще тримається. Але ж під палею вже з’явився простір, можна пролізти з любої сторони», — каже водолаз Олександр Ярош.

Селяни переконують, ще трохи і вони муситимуть пересісти на пором, який працював до появи мосту.

Ним 34 роки керував Іван Чорниш. Повертатися до поромів дід Іван не хоче. Його причал давно пішов під воду і вже опинився на іншому березі річки — настільки змінилося русло Десни. Якщо вода зруйнує міст або просто піде повз нього, це стане катастрофою для села.

Проблему з руслом Десни помітили ще 6 років тому. Для порятунку села розробили проект на укріплення берега, однак грошей на нього не знайшли. Тоді він коштував 24 мільйони гривень, зараз обійдеться вдвічі дорожче. Технологія дорога й ефективна. Але чи будуть на неї гроші і коли, сказати не можуть.

Селяни пропонують інший варіант. Замість дорогого берегоукріплення, зробити два прокопи, які змінять русло Десни. Це коштуватиме всемеро дешевше.

А поки чиновники шукають гроші на укріплення чи прокоп, люди просять обмежити рух вантажівок, які прискорюють руйнування переправи.

Подробиці у сюжеті кореспондента ТСН Алли Скорик:

Десна через зміну русла активно руйнує берег, міст і наближається до села на Чернігівщині

Річка вкрай агресивно ріже берег і просувається ближче до села Велике Устя. За минулий рік пішло під воду 12 метрів берега. Автомобільний міст до цього виявився неготовим, його опори обстежили водолази, висновки невтішні.

Previous Біологи знайшли унікальну медузу
Next Росія відповіла США на звинувачення у постачанні зброї бойовикам в Афганістані

You might also like

Батько відомих «одеських п’ятірнят» покинув дружину з дітьми

Жінка виховуватиме п'ятьох немовлят та старшу донечку сама.  Одеситка Оксана Кобелецька, яка у червні 2016 народила одразу п’ятьох дітей, розійшлася зі своїм чоловіком Сергієм Семеновим. Про це багатодітна мати

Поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження через падіння планера, у якому загинули люди

Наразі причину загибелі людей визначає експертиза. Правоохоронці кваліфікували падіння планера в Рівненській області, унаслідок якого загинули двоє людей, як порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту. Про це повідомили у

Резніченко і Степанов – у лідерах найвідповідальніших керівників регіонів

Актуально Видання "Слово і Діло" опублікувало рейтинг відповідальних керівників, в який увійшли голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко і голова Одеської ОДА Максим Степанов. Видання «Слово і Діло» опублікувало рейтинг виконання обіцянок керівниками