27.04.2017 100 Views

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип’яттю та Києвом

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

На мапі можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

ТСН.ua вирішив проїхатися маршрутом Прип’ять-Київ та зробити заміри радіації на цьому маршруті. Примітно, що в Чорнобилі радіаційний фон складає не менше 0,29 мкЗв/год, а біля самої ЧАЕС цей показник сягає 2,79 мкЗв/год. При цьому, у Києві рівень радіації не перевищує 0,14 мкЗв/год.

За допомогою спеціального обладнання ми робили заміри фону кожні 50 метрів, починаючи від центру Прип’яті і закінчуючи районом Подолу в Києві. Зазначимо, що безпечний рівень радіації для людини – 0,30 мкЗв/год.

Найбрудніша територія на нашому маршруті виявилися біля самої ЧАЕС, але у самій Прип’яті такі місця також є. Дивіться на нашій мапі, як змінювався радіаційний фон із центру Прип’яті і до Поштової площі у Києві.

Щоб переглянути радіаційний фон – скористайтеся масштабуванням мапи та оберіть точку, яка вас цікавить. Таким чином можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

Окрім того, ТСН.ua розпочинає публікувати серію матеріалів, в яких ми хочемо показати Прип’ять та ЧАЕС такими, якими їх ще не бачили раніше. Ми згадаємо, яким місто було до трагедії, і розповімо про те, яким воно є нині. Перший матеріал із цієї серії – фото міста-привида, як його звикли називати, до аварії на четвертому енергоблоці 1986 року і зараз.

Контраст разючий. Здається, що на фото час застиг, проте місто дихає і продовжує жити. Деякі будівлі неможливо впізнати через пророслі крізь них дерева, окремі вулиці загубилися у нескінченному павутинні диких рослин, а стела на в’їзді до Прип’яті поєднує в собі два різні світи.

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

Зазначимо 14 листопада розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт “Укриття”, і вже в останні дні листопада українці зможуть побачити четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС під новим безпечним конфайментом.

Новини по темі:  Сайт президента України зазнає DDOS-атаки з "Яндекса" і "ВКонтакте" - АП

Встановлення НБК має зробити майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами всередині “Укриття”.

Previous "Обама, повернись". Як у Мережі кепкують з нової риторики Путіна
Next Лукашенко готовий "вторгнутися" до України, але лише на тракторі

You might also like

В Одесі ідентифікували тіла трьох дівчаток, загиблих під час жахливої пожежі в таборі

Дива не сталося, експертиза підтвердила найгірші побоювання. Стали відомі результати судово-медичних та молекулярно-генетичних експертиз фрагментів тіл, знайдених після пожежі в дитячому таборі “Вікторія”. Про це повідомив начальник слідчого управління

В озері на Прикарпатті знайшли “запаковане” у валізу тіло іноземної студентки

У вбивстві громадянки Болгарії підозрюють її коханого. Майже два тижні в Івано-Франківську шукали безвісти зниклу 24-річну болгарку, студентку місцевого медичного університету. Слідчі підозрюють у вбивстві нареченого дівчини, йдеться в сюжеті

Може знищити будь-яку бронетехніку: Турчинов розповів про успішні випробування українського ПТРК “Скіф”

Ракети ПТРК "точно, без промаху, вражають цілі на відстані до 5,5 кілометрів". Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив про успішні випробування українського протитанкового ракетного комплексу (ПТРК)