27.04.2017 70 Views

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип’яттю та Києвом

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

На мапі можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

ТСН.ua вирішив проїхатися маршрутом Прип’ять-Київ та зробити заміри радіації на цьому маршруті. Примітно, що в Чорнобилі радіаційний фон складає не менше 0,29 мкЗв/год, а біля самої ЧАЕС цей показник сягає 2,79 мкЗв/год. При цьому, у Києві рівень радіації не перевищує 0,14 мкЗв/год.

За допомогою спеціального обладнання ми робили заміри фону кожні 50 метрів, починаючи від центру Прип’яті і закінчуючи районом Подолу в Києві. Зазначимо, що безпечний рівень радіації для людини – 0,30 мкЗв/год.

Найбрудніша територія на нашому маршруті виявилися біля самої ЧАЕС, але у самій Прип’яті такі місця також є. Дивіться на нашій мапі, як змінювався радіаційний фон із центру Прип’яті і до Поштової площі у Києві.

Щоб переглянути радіаційний фон – скористайтеся масштабуванням мапи та оберіть точку, яка вас цікавить. Таким чином можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

Окрім того, ТСН.ua розпочинає публікувати серію матеріалів, в яких ми хочемо показати Прип’ять та ЧАЕС такими, якими їх ще не бачили раніше. Ми згадаємо, яким місто було до трагедії, і розповімо про те, яким воно є нині. Перший матеріал із цієї серії – фото міста-привида, як його звикли називати, до аварії на четвертому енергоблоці 1986 року і зараз.

Контраст разючий. Здається, що на фото час застиг, проте місто дихає і продовжує жити. Деякі будівлі неможливо впізнати через пророслі крізь них дерева, окремі вулиці загубилися у нескінченному павутинні диких рослин, а стела на в’їзді до Прип’яті поєднує в собі два різні світи.

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

Зазначимо 14 листопада розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт «Укриття», і вже в останні дні листопада українці зможуть побачити четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС під новим безпечним конфайментом.

Встановлення НБК має зробити майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами всередині «Укриття».

Previous "Обама, повернись". Як у Мережі кепкують з нової риторики Путіна
Next Лукашенко готовий "вторгнутися" до України, але лише на тракторі

You might also like

На Львівщині легковик зіткнувся із вантажівкою: водій був непритомний і в крові

34-річного чоловіка госпіталізували.  Учора, 28 травня, на Львівщині патрульні, повертаючись додому з денної зміни, побачили, як автомобіль Citroën Berlingo почав маневрувати на дорозі, в‘їхав в опору моста та здійснив зіткнення

Порошенко насварив прикордонників за чергу вантажівок

Президент доручив негайно відновити пропуск автомобілів. Президент Петро Порошенко відвідав один із пунктів пропуску у Волинській області на кордоні України з Польщею. Про це йдеться на його сторінці Facebook. Його

У Рівному невідомі кинули вибухівку на приватне подвір’я

Унаслідок інциденту загинув пес та пошкоджено два автомобілі. У Рівному 15 червня близько другої години ночі невідомі зловмисники кинули на приватне подвір’я, що на вулиці Видумка, вибухівку. Унаслідок інциденту загинув