Домой / Україна / У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип’яттю та Києвом

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип’яттю та Києвом

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

На мапі можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

ТСН.ua вирішив проїхатися маршрутом Прип’ять-Київ та зробити заміри радіації на цьому маршруті. Примітно, що в Чорнобилі радіаційний фон складає не менше 0,29 мкЗв/год, а біля самої ЧАЕС цей показник сягає 2,79 мкЗв/год. При цьому, у Києві рівень радіації не перевищує 0,14 мкЗв/год.

За допомогою спеціального обладнання ми робили заміри фону кожні 50 метрів, починаючи від центру Прип’яті і закінчуючи районом Подолу в Києві. Зазначимо, що безпечний рівень радіації для людини – 0,30 мкЗв/год.

Найбрудніша територія на нашому маршруті виявилися біля самої ЧАЕС, але у самій Прип’яті такі місця також є. Дивіться на нашій мапі, як змінювався радіаційний фон із центру Прип’яті і до Поштової площі у Києві.

Щоб переглянути радіаційний фон – скористайтеся масштабуванням мапи та оберіть точку, яка вас цікавить. Таким чином можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

Окрім того, ТСН.ua розпочинає публікувати серію матеріалів, в яких ми хочемо показати Прип’ять та ЧАЕС такими, якими їх ще не бачили раніше. Ми згадаємо, яким місто було до трагедії, і розповімо про те, яким воно є нині. Перший матеріал із цієї серії – фото міста-привида, як його звикли називати, до аварії на четвертому енергоблоці 1986 року і зараз.

Контраст разючий. Здається, що на фото час застиг, проте місто дихає і продовжує жити. Деякі будівлі неможливо впізнати через пророслі крізь них дерева, окремі вулиці загубилися у нескінченному павутинні диких рослин, а стела на в’їзді до Прип’яті поєднує в собі два різні світи.

У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

Зазначимо 14 листопада розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт “Укриття”, і вже в останні дні листопада українці зможуть побачити четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС під новим безпечним конфайментом.

Новини по темі:  Слідчі допитують депутата "Опоблока" Вілкула щодо масової бійки в Дніпрі 9 травня

Встановлення НБК має зробити майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами всередині “Укриття”.