Главная / Україна / Українські вірмени вшанували жертв найстрашнішої трагедії свого народу

Українські вірмени вшанували жертв найстрашнішої трагедії свого народу

Українські вірмени вшанували жертв найстрашнішої трагедії свого народу

Жалобні заходи відбулися, серед іншого, в Кропивницькому.

Вірмени України разом зі світом вшановують пам’ять понад мільйона своїх земляків, які загинули на початку ХХ століття на територіях, контрольованих Османською імперією. Нині це сучасна Туреччина, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Події того часу вірмени вважають геноцидом свого народу. Людей знищували фізично або депортовували з їх земель у нелюдських умовах. Злочином ці події визнала також низка країн світу.

У Кропивницькому, де проживає близько 10 тисяч вірмен, люди пройшли центром міста і провели траурний мітинг біля традиційного національного пам’ятного знака – хачкаря. При цьому згадували не тільки своїх співбратів по крові, але й жертв інших масштабних трагедій у новітній історії людства. «Вірмени шанують пам’ять жертв Голодомору, голокосту, показують своїм прикладом, що злочини проти людяності – це дуже погано», — пояснили учасники акції.

Вірмени України вшановують пам'ять понад мільйона своїх загиблих земляків

Події, коли на початку 20-го століття гинули вірмени на територіях, контрольованих Османською імперією, вірмени вважають геноцидом свого народу, злочином ці події визнала і низка країн світу. Люди пройшли центром Кропивницького і провели траурний мітинг біля традиційного національного пам’ятного знака.

Новини по темі:  На неділю в Україні оголошено штормове попередження