31.03.2017 188 Views

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Скандальний документ сьогодні набуває повноважень закону.

Зобов’язання декларувати доходи для борців із корупцію вступають у силу. Один із найбільш суперечливих законів, ухвалених за останні три роки, вже надрукований у парламентському віснику «Голос України», йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Документ виписаний настільки дивно, що його наслідками можуть бути не раді самі ж ініціатори його схвалення. Адже міжнародна реакція на такі норми, як поширення вимоги декларування доходів навіть на підрядні організації, котрі мають будь-які справи з антикорупціонерами, а також кримінальна відповідальність за невиконання цього – навряд чи будуть проігноровані в Європі та США. «Наша прибиральниця, наш друкар, де ми друкуємо листівки, наш орендодавець і будь-хто, хто отримує через нас гроші. Який притомний бізнесмен в Україні захоче з нами працювати, розуміючи свої проблеми потенційні з Генпрокуратурою? Та ніхто! Ось це – ключова ціль закону. Ось це – корінь зла цього законопроекту!», — каже голова центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Антикорупціонерів та їхніх партнерів зобов'язали подавати декларації з 2018 року

Закон про електронне декларування громадських активістів, підприємців, які надають послуги антикорупційним неурядовим організаціям, учасників антикорупційних заходів набирає чинності завтра. Ці поправки обурили не лише український неурядовий сектор, а й США, та ЄС, які вважають їх тиском і вимагають скасувати. Проте у владі, схоже, не планують від них відмовлятись.

Автор скандальних поправок Тетяна Чорновол з Народного фронту, яка колись теж займалась антикорупційними розслідуваннями, тепер емоційно захищає логіку влади. Вона каже, що борці з корупцією мають опосередкований вплив на державні підприємства та інституції через громадські ради та ради доброчесності. «Чому всі на державних посадах повинні подавати декларації, а ці особи, які впливають безспосередньо на державну політику, не мають? Це ненормально, теж мають!», — переконана вона. А її однодумець з фракції БПП Олег Барна у день голосування навіть запевняв, що влада уже готова йти далі і запроваджувати кримінальну відповідальність для активістів. «Вони повинні дати пояснення, виходячи з тих статків, які у них появилися», — заявив нардеп.

Антикорупціонери з ухваленою версією закону категорично не згодні та кажуть, що неможна ставити однакові вимоги для посадовців, які живуть державним коштом, тобто за гроші платників податків, і громадських діячів, які не мають ані повноважень, ані бюджетного фінансування. «Так його широко виписали, що от у вас є батьківський комітет, як громадська організація. Ви надіслали запит директору школи: де наші гроші? Це – антикорупційна діяльність? По цьому закону, антикорупційна. Вітаю! Всі ви маєте подати декларацію електронну», — вважає Шабунін.

З нового року е-декларації будуть заповнювати директори шкіл і вишів

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Президент Петро Порошенко зустрівся з антикорупціонерами та домовився створити робочу групу, яка напрацює поправки, що виправлять неточності у законі. Однак про скасування самого декларування для не чиновників, за словами активістів, нині не йдеться.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Previous У поліції розповіли, скільки випадків мародерства зафіксували у Балаклії
Next У Кадирова жінку змусили вибачатися у прямому ефірі: відео вразило мережу

You might also like

Учені визначили ідеальний для здоров’я обхват талії

Зайвий жир на животі продукує агресивні гормони, що впливають на розвиток багатьох захворювань. Ширина талії впливає на тривалість життя. Такого висновку дійшли британські вчені, йдеться в сюжеті Сніданку з 1+1.

Польські військові можуть взяти участь у параді до Дня незалежності України

Це питання обговорювалося на рівні заступників міністрів оборони обох країн. Підрозділи Війська Польського можуть взяти участь у параді з нагоди 26-ї річниці Незалежності України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони

Омелян вважає спекуляції щодо Ryanair спробами «нацперевізника» зберегти монопольне становище

Нацперевізник наразі заробляє надприбутки на українських громадянах. Спекуляції навколо приходу або неприходу до України лоукостера Ryanair є спробами національного авіаперевізника зберегти своє монопольне становище. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир