31.03.2017 139 Views

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Скандальний документ сьогодні набуває повноважень закону.

Зобов’язання декларувати доходи для борців із корупцію вступають у силу. Один із найбільш суперечливих законів, ухвалених за останні три роки, вже надрукований у парламентському віснику «Голос України», йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Документ виписаний настільки дивно, що його наслідками можуть бути не раді самі ж ініціатори його схвалення. Адже міжнародна реакція на такі норми, як поширення вимоги декларування доходів навіть на підрядні організації, котрі мають будь-які справи з антикорупціонерами, а також кримінальна відповідальність за невиконання цього – навряд чи будуть проігноровані в Європі та США. «Наша прибиральниця, наш друкар, де ми друкуємо листівки, наш орендодавець і будь-хто, хто отримує через нас гроші. Який притомний бізнесмен в Україні захоче з нами працювати, розуміючи свої проблеми потенційні з Генпрокуратурою? Та ніхто! Ось це – ключова ціль закону. Ось це – корінь зла цього законопроекту!», — каже голова центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Антикорупціонерів та їхніх партнерів зобов'язали подавати декларації з 2018 року

Закон про електронне декларування громадських активістів, підприємців, які надають послуги антикорупційним неурядовим організаціям, учасників антикорупційних заходів набирає чинності завтра. Ці поправки обурили не лише український неурядовий сектор, а й США, та ЄС, які вважають їх тиском і вимагають скасувати. Проте у владі, схоже, не планують від них відмовлятись.

Автор скандальних поправок Тетяна Чорновол з Народного фронту, яка колись теж займалась антикорупційними розслідуваннями, тепер емоційно захищає логіку влади. Вона каже, що борці з корупцією мають опосередкований вплив на державні підприємства та інституції через громадські ради та ради доброчесності. «Чому всі на державних посадах повинні подавати декларації, а ці особи, які впливають безспосередньо на державну політику, не мають? Це ненормально, теж мають!», — переконана вона. А її однодумець з фракції БПП Олег Барна у день голосування навіть запевняв, що влада уже готова йти далі і запроваджувати кримінальну відповідальність для активістів. «Вони повинні дати пояснення, виходячи з тих статків, які у них появилися», — заявив нардеп.

Антикорупціонери з ухваленою версією закону категорично не згодні та кажуть, що неможна ставити однакові вимоги для посадовців, які живуть державним коштом, тобто за гроші платників податків, і громадських діячів, які не мають ані повноважень, ані бюджетного фінансування. «Так його широко виписали, що от у вас є батьківський комітет, як громадська організація. Ви надіслали запит директору школи: де наші гроші? Це – антикорупційна діяльність? По цьому закону, антикорупційна. Вітаю! Всі ви маєте подати декларацію електронну», — вважає Шабунін.

З нового року е-декларації будуть заповнювати директори шкіл і вишів

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Президент Петро Порошенко зустрівся з антикорупціонерами та домовився створити робочу групу, яка напрацює поправки, що виправлять неточності у законі. Однак про скасування самого декларування для не чиновників, за словами активістів, нині не йдеться.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

Previous У поліції розповіли, скільки випадків мародерства зафіксували у Балаклії
Next У Кадирова жінку змусили вибачатися у прямому ефірі: відео вразило мережу

You might also like

Застави майже на 500 млн грн: усім затриманим екс-податківцям обрано запобіжний захід

Гглава МВС Арсен Аваков запевнив, що не збирається зупинятися на досягнутому. Усім 23-м затриманим під час масштабної антикорупційної операції колишнім податківцям часів правління Віктора Януковича обрали запобіжні заходи. Про

На Львівщині чоловік погрожував вчинити самоспалення на АЗС

Жодних вимог при цьому він не висував. Ввечері 27 травня на Львівщині на одну з АЗС автомобілем «ТАТА» приїхав чоловік і почав погрожувати облити себе бензином та підпалити. Про це повідомляє

Полковника контррозвідки СБУ у Маріуполі підірвала жінка – журналіст

Журналіст розповів про деталі розслідування теракту у Маріуполі, коли загинув Олександр Хараберюш. Вибуховий пристрій у автомобіль полковника контррозвідки СБУ Олександра Хараберюша у Маріуполі, який загинув під час теракту, встановила жінка-диверсант.