Домой / Україна / Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Скандальний документ сьогодні набуває повноважень закону.

Зобов’язання декларувати доходи для борців із корупцію вступають у силу. Один із найбільш суперечливих законів, ухвалених за останні три роки, вже надрукований у парламентському віснику «Голос України», йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Документ виписаний настільки дивно, що його наслідками можуть бути не раді самі ж ініціатори його схвалення. Адже міжнародна реакція на такі норми, як поширення вимоги декларування доходів навіть на підрядні організації, котрі мають будь-які справи з антикорупціонерами, а також кримінальна відповідальність за невиконання цього – навряд чи будуть проігноровані в Європі та США. «Наша прибиральниця, наш друкар, де ми друкуємо листівки, наш орендодавець і будь-хто, хто отримує через нас гроші. Який притомний бізнесмен в Україні захоче з нами працювати, розуміючи свої проблеми потенційні з Генпрокуратурою? Та ніхто! Ось це – ключова ціль закону. Ось це – корінь зла цього законопроекту!», — каже голова центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Антикорупціонерів та їхніх партнерів зобов'язали подавати декларації з 2018 року

Закон про електронне декларування громадських активістів, підприємців, які надають послуги антикорупційним неурядовим організаціям, учасників антикорупційних заходів набирає чинності завтра. Ці поправки обурили не лише український неурядовий сектор, а й США, та ЄС, які вважають їх тиском і вимагають скасувати. Проте у владі, схоже, не планують від них відмовлятись.

Автор скандальних поправок Тетяна Чорновол з Народного фронту, яка колись теж займалась антикорупційними розслідуваннями, тепер емоційно захищає логіку влади. Вона каже, що борці з корупцією мають опосередкований вплив на державні підприємства та інституції через громадські ради та ради доброчесності. «Чому всі на державних посадах повинні подавати декларації, а ці особи, які впливають безспосередньо на державну політику, не мають? Це ненормально, теж мають!», — переконана вона. А її однодумець з фракції БПП Олег Барна у день голосування навіть запевняв, що влада уже готова йти далі і запроваджувати кримінальну відповідальність для активістів. «Вони повинні дати пояснення, виходячи з тих статків, які у них появилися», — заявив нардеп.

Новини по темі:  В Єврокомісії пояснили Україні, чому "згорів" транш у 600 млн євро

Антикорупціонери з ухваленою версією закону категорично не згодні та кажуть, що неможна ставити однакові вимоги для посадовців, які живуть державним коштом, тобто за гроші платників податків, і громадських діячів, які не мають ані повноважень, ані бюджетного фінансування. «Так його широко виписали, що от у вас є батьківський комітет, як громадська організація. Ви надіслали запит директору школи: де наші гроші? Це – антикорупційна діяльність? По цьому закону, антикорупційна. Вітаю! Всі ви маєте подати декларацію електронну», — вважає Шабунін.

З нового року е-декларації будуть заповнювати директори шкіл і вишів

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Закон про декларації для активістів може торкнутися навіть батьківських комітетів у школах

Президент Петро Порошенко зустрівся з антикорупціонерами та домовився створити робочу групу, яка напрацює поправки, що виправлять неточності у законі. Однак про скасування самого декларування для не чиновників, за словами активістів, нині не йдеться.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва