Домой / Україна / На Буковині викрили фейкову антиукраїнську організацію, яка фінансувалася з РФ

На Буковині викрили фейкову антиукраїнську організацію, яка фінансувалася з РФ

Керівники "організації" за вказівкою Кремля популяризували ідеї так званого "галицького сепаратизму".

Співробітники СБУ припинили на Буковині діяльність фейкової громадської організації “Захист прав національних меншин”, засновники якої за гроші російських кураторів проводили антиукраїнську пропаганду.

Про це на брифінгу повідомив начальник департаменту захисту Національної державності Служби Віктор Кононенко, передає прес-служба СБУ.

Зазначається, що керівники цієї “організації” за вказівкою Кремля популяризували ідеї так званого “галицького сепаратизму”. Вони поширювали матеріали із закликами до економічного та політичного відокремлення західноукраїнських областей.

Окрім того, голова установи також готував та оприлюднював у ЗМІ авторські статті на підтримку так званих “ДНР/ЛНР”, а також антиукраїнської політики РФ на міжнародній арені.

“Оперативники СБУ вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігалося електронне листування зловмисника з кураторами та проросійськими активістами з України та інших країн. Правоохоронці, зокрема, виявили листування з колишнім українським журналістом та політологом, ініціатором створення так званої “Бесарабської народної ради” Артемом Бузилою, який переховується від українського правосуддя”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією, Бузила підтримує постійні контакти з оточенням Владислава Суркова ‒ радника президента Росії. Виявлена переписка свідчить, що керівники ГО планували організацію публічних заходів за участю окремих європейських політиків для створення “картинки” для телебачення про начебто утиснення нацменшин в Україні та необхідність розширення їхніх прав.

Нагадаємо, раніше СБУ разом з поліцією викрила міжнародне хакерське угруповання, до складу якого входили чотири мешканці Дніпропетровщини. Діяльність хакерів координувалася з Російської Федерації.

Новини по темі:  У Криму в перший день нового року розквітли первоцвіти