Главная / Україна / Голова Волинської облради переконаний, що обстріл Консульства Польщі покликаний розсварити дві країни

Голова Волинської облради переконаний, що обстріл Консульства Польщі покликаний розсварити дві країни

Голова Волинської облради переконаний, що обстріл Консульства Польщі покликаний розсварити дві країни

У будівлю хтось уночі влучив із гранатомета.

У ніч проти сьогодні, 29 березня, у Луцьку невідомі з гранатомета поцілили в будівлю, де розташоване Генерального Консульства Республіки Польща. Винних досі не знайшли. Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця наголошує, що «ця зухвала провокація поки що невідомого злочинця або ж кількох зловмисників – ніщо інше як спроба посіяти зерно розбрату між нашими державами».

«Категорично засуджую вияви агресії стосовно Польщі та поляків. Сподіваюся, що керівництво управління Національної поліції, обласної прокуратури та управління Служби безпеки в області докладуть усіх зусиль, аби цей прикрий інцидент було розслідувано максимально швидко та об’єктивно, а винних покарано відповідно до закону. З боку Волинської обласної ради гарантую підтримку та співпрацю», — ідеться в заяві Палиці.

Голова облради наголошує, що «Польща була, є і, переконаний, буде нашим стратегічним партнером та союзником, а поляки завжди будуть близьким та братнім нам народом. Наші держави пам’ятають болючі уроки історії й цінують добросусідські відносини. І жодні провокації не повинні підірвати взаємну довіру. Для українців Польща є не тільки близьким сусідом, а й другом, який повсякчас демонструє свою підтримку: і на євроінтеграційному шляху України, і нині, коли наша держава потерпає від російської агресії».

Попри непросте минуле, Польща та Україна завжди знаходили шляхи до порозуміння та підтримували одна одну у прагненні до розвитку та забезпечення миру.

«Уже більше чотирьох місяців ми ведемо перемовини та листування з представниками Посольства Республіки Польща в Україні щодо проведення у Луцьку великого «круглого столу» за участі священиків, громадського сектору, інтелектуальної еліти, політичних та державних діячів з обох сторін. Мета цієї майбутньої зустрічі-конференції – продемонструвати єдність і непохитність добросусідських взаємовідносин і аж ніяк не намагання аналізу непростих історичних подій, які пов’язують наші народи. Переконаний, що ця зустріч неодмінно відбудеться, і ми покажемо нашу єдність всьому світу. Ми не дозволимо ніяким покидькам нав’язати чужі сценарії розвитку відносин між нашими державами. Певен, що любов переможе ненависть!», — зазначає Палиця.

Новини по темі:  Суд над водійкою Lexus: обвинувачення заявило, що в аналізах підозрюваної було виявлено опіати

 Тим часом голова Верховної Ради Андрій Парубій у Twitter зазначив, що «обстріл Генконсульства Польщі у Луцьку —  провокація ворога, щоб розсварити наші народи у час, коли ми активізували нашу співпрацю».

У СБУ заявили про російський слід в нападі на консульство Польщі

Вночі невідомі вистрелили в дипломатичну будівлю із реактивного протитанкового гранатомета. Тим часом усі дипустанови Польщі в Україні тимчасово закриті. Обстріл засудив міністр МЗС України і назвав це провокацією.