Домой / Україна / Порцелянові шедеври українського майстра підкорили найвідоміших дизайнерів світу

Порцелянові шедеври українського майстра підкорили найвідоміших дизайнерів світу

Порцелянові шедеври українського майстра підкорили найвідоміших дизайнерів світу

Володимир Каневський розповів ТСН, як до нього прийшов успіх.

Архітектор із Харкова Володимир Каневський за випадком долі почав творити порцелянові шедеври для найвідоміших дизайнерів світу, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Порцелянові шедеври українського майстра підкорили найвідоміших дизайнерів світу

Серед його клієнтів і Оскар де ла Рента, і Валентино. А нещодавно перша леді США Меланія Трамп подарувала троянду Каневського дружині японського прем’єр-міністра.

Володимир Каневський — справжній квіткар. Його квартира схожа на оранжерею: тут мальви, бузок і півонія. Але всі вони — справа рук майстра. Каневський створив кожну квіточку з дивовижного поєднання порцеляни і металу, з хірургічною точністю.

«Робляться півонії з кістяної порцеляни, я їх весь час примірюю, коли ми робимо металічну частину. Тут таке поєднання — зварювання, пайка», — розповідає Каневський про одну зі своїх робіт.

Художник переїхав до США з Харкова майже 30 років тому. Тодішня влада інкримінувала талановитому молодому архітектору антирадянську діяльність і дармоїдство. Тому Каневський вирішив шукати політичний притулок за океаном.

«Я приїхав до Америки і почав освоювати фарфор. Почав з якихось тарілок, з декоративних об’єктів, якісь овочі, просто тому, що їх купували, а мені потрібно було якісь гроші заробляти, щоб жити», — ділиться чоловік.

Першу квітку – конвалію — він зробив випадково. Подиву Каневського не було меж, коли з’ясувалось, що її купив відомий дизайнер одягу Валентино.

Порцелянові шедеври українського майстра підкорили найвідоміших дизайнерів світу

«Далі ми мали справу з видатними людьми. Роздається дзвінок: «Це говорить Оскар де ла Рента». Прийшов до майстерні, запропонував співпрацю над ювеліркою, придбав вісім мальв», — каже Каневський.

Нещодавно його витвір мистецтва став центром уваги. Порцелянову троянду Каневського перша леді США подарувала дружині японського прем’єр-міністра. Хоча сам автор не знав про такий вибір.

Новини по темі:  Не дочекаєтесь. Корчак прокоментувала можливість своєї відставки

«З Меланією Трамп у мене кооперація не трапилася. Аж ніяк. Я до цього не маю жодного стосунку. Це, не дай Бог, не має стосунку до самого Трампа. Я його не люблю. Це ж не вони відбирають, і не Меланія відбирає, а це відбирають їхні якісь люди, які, я сподіваюся, на цьому розуміються. Для мене це було сюрпризом, якщо чесно», — ділиться художник.

Порцелянові шедеври українського майстра підкорили найвідоміших дизайнерів світу

Володимир Каневський знає назви майже всіх квітів. Він спершу висаджує їх у своєму маленькому городі, спостерігає, як вони ростуть. А вже потім береться за папір і малює, вирізає з металу, ліпить із глини зразки. Квіти для нього — це поєднання складних архітектурних конструкцій і скульптури, продумані не тільки естетично, а й із неабияким почуттям гумору.

«Ось бузок, це дуже довго, кожну з цих квіточок потрібно зліпити, вони не однакові, всі по-різному пофарбовані, є навіть п’ятипелюсткові, на щастя шукати», — розповідає майстер.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Архітектор із Харкова зацікавив найвідоміших дизайнерів світу квітами з порцеляни і металу

«Чарівник» — так називають Володимира Каневського його друзі та клієнти. Першу квітку він зробив випадково. Подиву Каневського не було меж, коли з’ясувалось: її купив відомий дизайнер одягу – Валентино. А нещодавно порцелянову троянду Каневського перша леді США подарувала дружині японського прем’єр-міністра.