Домой / Україна / Музей новин встановив одразу кілька рекордів у «Мистецькому Арсеналі»

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у «Мистецькому Арсеналі»

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у "Мистецькому Арсеналі"

За три тижні роботи Музей новин відвідала рекордна для "Мистецького Арсеналу" кількість людей — майже 100 тисяч осіб.

Аби відчути себе свідком найбільш пам’ятних подій незалежної України та завітати на інтерактивну виставку нового формату, люди приїздили з різних куточків країни: від Полтави до Луцька, від Чернігова до Херсона. Були і закордонні гості з Польщі, Білорусі, Угорщини, Великобританії, США. В останній день експозиції через постійні черги організатори вимушені були продовжити роботу до десятої години вечора.

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у "Мистецькому Арсеналі"

«Такі музеї надзвичайно потрібні нашій країні. Адже усі ці інтерактиви не заганяють дітей у рамки, а дають можливість доторкнутися до історії та зрозуміти її. У звичайних музеях усе загороджене мотузочкою, не до всього можна наближатися, і діти швидко втрачають інтерес. А в Музеї новин наших дуже активних дітей змогли по-справжньому здивувати», — розповідає відвідувачка Антоніна, мама учня 4-го класу Переяслав-Хмельницької школи №1. Вона влаштувала поїздку до Києва для всього класу свого сина. І такі випадки були непоодинокі.

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у "Мистецькому Арсеналі"

Проект став безпрецедентним і за кількістю екскурсій: від початку роботи експозиції екскурсоводи «Мистецького Арсеналу» провели їх понад 500 разів. Наймолодшому відвідувачу було всього 7 місяців. А найстаршим гостем став легендарний учений у галузі машинобудування, колишній в’язень фашистських концтаборів 92-річний Ігор Малицький.

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у "Мистецькому Арсеналі"

«Музей новин перевершив мої очікування. Ми не думали, що виникне такий ажіотаж. Але це доводить, що розроблена експозиція є унікальною для країни. Українці раніше не мали можливості подивитися на історію крізь призму власних тріумфів. Як виявилося, на це є зараз великий запит у суспільства», — говоритьгенеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко.

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у "Мистецькому Арсеналі"

У середньому відвідувачі перебували у музеї близько 2,5 години. За цей час вони вивчали 100 найважливіших новин, які окреслили історію незалежної України, роздивлялися нагородну статуетку Джамали та чемпіонський пояс Віталія Кличка, поринали у віртуальну реальність, відгадували, яка з новин правдива, проходили різноманітні тести та брали участь у голосуваннях. Фаворитом для фотографування на згадку стала відтворена студія ТСН, яка весь цей час працювала онлайн понад 200 годин. Саме там здійснилася мрія тисяч людей — спробувати себе у ролі ведучого новин або прогнозу погоди.

Новини по темі:  Геращенко розповів про знайдений автомат із ДНК вбивці, який розстріляв Окуєву

Музей новин встановив одразу кілька рекордів у "Мистецькому Арсеналі"

«Виставка Музей новин — надзвичайно цінний досвід для «Мистецького Арсеналу». Передусім, це проект, який привів нові аудиторії, дав їм інакший досвід взаємодії з музейними об’єктами, був водночас пізнавальним і розважальним. Це маса нових знань і спостережень для самого «Арсеналу». І, що не менш важливо, це цінна партнерська взаємодія з ТСН, досвід якої — креативний, технічний, репортерський — покладено в основу проекту. Це той випадок, коли співпраця дає дуже цікавий результат», — говорить директор «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта.

Враження від експозиції та оригінальні фото заполонили соціальні мережі: лише у Instagram опубліковано більше 7 тисяч світлин із хештегом #музейновин. Багато відвідувачів лишають свої відгуки, де просять продовжити виставку чи зробити її постійною.