Главная / Україна / В окупованому Криму російські силовики викрали кримськотатарського активіста

В окупованому Криму російські силовики викрали кримськотатарського активіста

В окупованому Криму російські силовики викрали кримськотатарського активіста

Під час затримання він читав молебень за звільнення підсудних.

На території анексованого Криму біля будівлі Верховного суду невідомі в масках викрали громадського активіста Бєляла Аділова. Про це повідомляє Крим.Реалії.

Зазначається, що під час затримання Аділов читав молебень за звільнення підсудних.

Поки очевидець знімав все, що відбувається, у нього вибили з рук телефон, а самого Аділова затягли до мікроавтобуса і відвезли в невідомому напрямку.

Згодом стало відомо, що викрадений активіст перебуває в російському управлінні Слідкому по Криму.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, Аділову закидають статтю 318 КК Росії — застосування насильства або погрози щодо представника влади.

«Аділов, цивільний активіст, прийшов як слухач на судові засідання. Він був присутній при обшуках разом із іншими громадськими активістками, які відбувалися в передмістях Сімферополя», — заявив адвокат.

Зазначається, що від початку анексії Криму ФСБ проводить регулярні обшуки і допити журналістів, активістів, громадських діячів. Крім того, російські «правоохоронці» затримують і пересічних представників кримсько-татарського населення. 

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що через те, що один з фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» написав лист рідною кримсько-татарською мовою, російська окупаційна «влада» Криму перевела його до карцеру СІЗО.

Також, у лютому «влада» анексованого Криму помістила фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Айдера Саледінова та Рустема Ісмаїлова в психіатричну лікарню для проходження примусової психіатричної експертизи. За словами дружини одного з фігурантів, до них застосовують каральну медицину.

Новини по темі:  Україна порушить питання нелегітимності виборів в Росії