Домой / Україна / У МВС Польщі прокоментували обстріл генконсульства: не у змозі передбачити та протидіяти

У МВС Польщі прокоментували обстріл генконсульства: не у змозі передбачити та протидіяти

У МВС Польщі прокоментували обстріл генконсульства: не у змозі передбачити та протидіяти

В Луцьку за охорону генконсульства відповідає служба охорони МЗС Польщі, а також органи безпеки України.

Навіть найкращим охоронним фірмам складно протидіяти таким інцидентам, як обстріл генконсульства Польщі у Луцьку.

Про це заявив у середу, 29 березня, в ефірі Polskie radio 24 заступник глави МВС Польщі Ярослав Зелінський, передає Укрінформ.

“Навіть найкраща охоронна фірма, якщо вона перебуває всередині об’єкта, не у змозі передбачити, протидіяти таким подіям ззовні, як це мало місце у Луцьку”, – заявив Зелінський.

Він також зазначив, що охорона дипломатичної установи з боку Бюро охорони уряду (BOR) є лише у Києві, а в Луцьку за охорону генконсульства відповідає служба охорони МЗС Польщі, а також органи безпеки України.

За словами Зелінського, наразі триває робота над новим законом про BOR, в якому, зокрема, розглядається і розширення повноважень щодо охорони польських диппредставництв за кордоном.

Нагадаємо, у ніч проти 29 березня на четвертому поверсі адміністративного приміщення Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку стався вибух.

За попередніми даними, цілили з гранатомета. Снаряд влучив у дах приміщення.

Жертв унаслідок вибуху немає.

Своєю чергою, консул Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцкі назвав напад на генконсульство Польщі у Луцьку терористичним актом.

У польській столиці не мають сумнівів, що це провокація – так називають стрілянину у Луцьку польські високопосадовці і політики. Про це зокрема говорить голова польської служби безпеки Павел Солох. І додає, що автори відомі, зважаючи на те, що Україна нині має справу з російською агресією. Він додав, що це тривожний сигнал для Варшави, бо стрілянина відбувалася достатньо близько від кордону з Польщею.

Головна мета цієї провокації, кажуть у Варшаві, розсварити та зіпсувати стосунки між Польщею та Україною. Про це зокрема говорить маршалек сенату Станіслав Карчевський, який буквально вчора зустрічався з Андрієм Парубієм і головою литовського сейму і якраз і говорили про безпеку України і російську агресію. Він запевняє, що нині Україна і Польща мають хороші стосунки.

Новини по темі:  Зоозахисники з бійкою відстоювали права тварин з пересувного цирку в Чорноморську