30.03.2017 173 Views

Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Хто з пацієнтів грошей на ліки не знайшов, повертається додому вмирати. 

В Одеському обласному онкодиспансері закінчилися ліки для проведення хіміотерапії. Через закриття минулого року державної програми “Онкологія” диспансер не отримав жодного препарату, йдеться в ТСН.12.00.

Торік і місцеві чиновники з охорони здоров’я не провели тендер на закупівлю онкопрепаратів за рахунок обласного бюджету. Відтак, пацієнтам доводиться своїм коштом купувати вартісні ліки, а хто не має грошей відмовляється від терапії.

Порожні холодильники та шафи для ліків у кабінеті провізора диспансеру. Лікарі розводять руками. Пацієнтів відправляють до аптек.

“Це захворювання лікуємо і в перспективі вона може залишитися практично здоровою людиною, але курс один – від 20 тисяч гривень”, – розповідає лікар.

Тридцять тисяч гривень лише за перший курс хіміотерапії. Пенсіонерці Олені Божко таких грошей ніколи б не зібрати, якби не діти.

Хто грошей на ліки не знайшов, повертається додому вмирати. Лікарі про це говорять неохоче. Пацієнти згадують такі історії.

Медикам доводиться звертатися по допомогу не до держави, а до громадських активістів та волонтерів.

Днями обласні депутати таки проголосували за виділення 13 мільйонів гривень на закупівлю ліків. Але це тільки 5 відсотків від річної потреби в препаратах.

Чиновники, які торік примудрилися провалити тендер на закупівлю онкопрепаратів, уже не працюють. А новий керівник департаменту охорони здоров’я одеської обладміністрації навідріз відмовилася коментувати справи попередників.

В Одеському обласному онкодиспансері закінчилися ліки для проведення хіміотерапії

Через закриття минулого року державної програми “Онкологія” диспансер не отримав жодного препарату. Торіч і місцеві чиновники з Охорони здоров’я не провели тендер на закупівлю онкопрепаратів за рахунок обласного бюджету. Відтак, пацієнтам доводиться своїм коштом купувати вартісні ліки, а хто не має грошей, відмовляється від терапії.

Новини по темі:  Прикордонники не пропустили до України росіян і білорусів, які могли готувати провокації до 2 травня
Previous Пунктам приймання брухту поблизу Балаклії наказали не приймати боєприпаси
Next Миколаївські учні збирають макулатуру заради комп'ютерного класу для школи прифронтового Гранітного

You might also like

У Мінінфраструктури спростували своє ж повідомлення про техогляд авто для в’їзду до ЄС

Подана інформація не відповідає дійсності.  У прес-службі Міністерства інфраструктури некоректно подали дані щодо дати запровадження обов’язкового технічного огляду транспортних засобів. “Інформація щодо заборони в’їзду громадян на приватних автомобілях на територію

На Запоріжжі померли породілля та немовля: рідні планують судитися з медиками

Гроші на це жертвують і колеги померлої, і прості покупці аптеки, де вона працювала. Породілля і ще ненароджене немовля померли на Запоріжжі – під час кесаревого розтину жінка впала у

Танкер “Рута”, який затримали в Лівії, належить одеській компанії

Екіпаж судна складається з жителів Одещини. У адміністрації Одеського морського торгового порту повідомили, що танкер, затриманий у Лівії, належить одеській компанії. Як пише УНІАН, судно називається “Рута”, до 1992 року