Главная / Україна / Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Хто з пацієнтів грошей на ліки не знайшов, повертається додому вмирати. 

В Одеському обласному онкодиспансері закінчилися ліки для проведення хіміотерапії. Через закриття минулого року державної програми «Онкологія» диспансер не отримав жодного препарату, йдеться в ТСН.12.00.

Торік і місцеві чиновники з охорони здоров’я не провели тендер на закупівлю онкопрепаратів за рахунок обласного бюджету. Відтак, пацієнтам доводиться своїм коштом купувати вартісні ліки, а хто не має грошей відмовляється від терапії.

Порожні холодильники та шафи для ліків у кабінеті провізора диспансеру. Лікарі розводять руками. Пацієнтів відправляють до аптек.

«Це захворювання лікуємо і в перспективі вона може залишитися практично здоровою людиною, але курс один — від 20 тисяч гривень», — розповідає лікар.

Тридцять тисяч гривень лише за перший курс хіміотерапії. Пенсіонерці Олені Божко таких грошей ніколи б не зібрати, якби не діти.

Хто грошей на ліки не знайшов, повертається додому вмирати. Лікарі про це говорять неохоче. Пацієнти згадують такі історії.

Медикам доводиться звертатися по допомогу не до держави, а до громадських активістів та волонтерів.

Днями обласні депутати таки проголосували за виділення 13 мільйонів гривень на закупівлю ліків. Але це тільки 5 відсотків від річної потреби в препаратах.

Чиновники, які торік примудрилися провалити тендер на закупівлю онкопрепаратів, уже не працюють. А новий керівник департаменту охорони здоров’я одеської обладміністрації навідріз відмовилася коментувати справи попередників.

В Одеському обласному онкодиспансері закінчилися ліки для проведення хіміотерапії

Через закриття минулого року державної програми «Онкологія» диспансер не отримав жодного препарату. Торіч і місцеві чиновники з Охорони здоров’я не провели тендер на закупівлю онкопрепаратів за рахунок обласного бюджету. Відтак, пацієнтам доводиться своїм коштом купувати вартісні ліки, а хто не має грошей, відмовляється від терапії.

Новини по темі:  Луцькі школи йдуть на карантин через спалах грипу та ГРВІ