30.03.2017 144 Views

Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Катастрофічна ситуація склалася в Одеському онкодиспансері через відсутність ліків для хіміотерапії

Хто з пацієнтів грошей на ліки не знайшов, повертається додому вмирати. 

В Одеському обласному онкодиспансері закінчилися ліки для проведення хіміотерапії. Через закриття минулого року державної програми «Онкологія» диспансер не отримав жодного препарату, йдеться в ТСН.12.00.

Торік і місцеві чиновники з охорони здоров’я не провели тендер на закупівлю онкопрепаратів за рахунок обласного бюджету. Відтак, пацієнтам доводиться своїм коштом купувати вартісні ліки, а хто не має грошей відмовляється від терапії.

Порожні холодильники та шафи для ліків у кабінеті провізора диспансеру. Лікарі розводять руками. Пацієнтів відправляють до аптек.

«Це захворювання лікуємо і в перспективі вона може залишитися практично здоровою людиною, але курс один — від 20 тисяч гривень», — розповідає лікар.

Тридцять тисяч гривень лише за перший курс хіміотерапії. Пенсіонерці Олені Божко таких грошей ніколи б не зібрати, якби не діти.

Хто грошей на ліки не знайшов, повертається додому вмирати. Лікарі про це говорять неохоче. Пацієнти згадують такі історії.

Медикам доводиться звертатися по допомогу не до держави, а до громадських активістів та волонтерів.

Днями обласні депутати таки проголосували за виділення 13 мільйонів гривень на закупівлю ліків. Але це тільки 5 відсотків від річної потреби в препаратах.

Чиновники, які торік примудрилися провалити тендер на закупівлю онкопрепаратів, уже не працюють. А новий керівник департаменту охорони здоров’я одеської обладміністрації навідріз відмовилася коментувати справи попередників.

В Одеському обласному онкодиспансері закінчилися ліки для проведення хіміотерапії

Через закриття минулого року державної програми «Онкологія» диспансер не отримав жодного препарату. Торіч і місцеві чиновники з Охорони здоров’я не провели тендер на закупівлю онкопрепаратів за рахунок обласного бюджету. Відтак, пацієнтам доводиться своїм коштом купувати вартісні ліки, а хто не має грошей, відмовляється від терапії.

Previous Пунктам приймання брухту поблизу Балаклії наказали не приймати боєприпаси
Next Миколаївські учні збирають макулатуру заради комп'ютерного класу для школи прифронтового Гранітного

You might also like

На Херсонщині затримали адміна антиукраїнської групи «ВКонтакте»

Жінка створила акаунт під вигаданим ім'ям і регулярно розміщувала антиукраїнські матеріали. На Херсонщині 24 травня співробітники СБУ затримали жінку, яка організувала у російській соціальній мережі «ВКонтакте» групу із антиукраїнським контентом.

Глава УГКЦ розплакався, сповіщаючи про смерть кардинала Гузара

Під час виступу у блаженішого Святослава тремтів голос.  Глава Української греко-католицької церкви Святослав повідомив про смерть кардинала Любомира Гузара. У своєму зверненні він закликав християн молитися за померлого. Під час

В Україні з’явилася півкілометрова ковбаса

Кулінарне досягнення зафіксовано в Тернополі. У Тернополі встановили смачний рекорд – приготували найдовшу в Україні ковбасу. Її довжина перевищує півкілометра, діаметр становить приблизно 2 сантиметри, а вага — більше 200