Главная / Україна / Пунктам приймання брухту поблизу Балаклії наказали не приймати боєприпаси

Пунктам приймання брухту поблизу Балаклії наказали не приймати боєприпаси

Пунктам приймання брухту поблизу Балаклії наказали не приймати боєприпаси

Заявки від місцевих мешканців про небезпечні знахідки до рятувальників надходять і досі.

Поодинокі вибухи досі чути на арсеналі біля Балаклії. Від опівночі там здетонували два снаряди, вони перебувають у місці, куди пожежники не можуть поки дістатися. Тож військові кажуть, вибухи можуть лунати ще, йдеться в ТСН.12.00.

Тим часом, вже дві з половиною тонни снарядів підірвали на полігоні поблизу Балаклії. Боєприпаси, які порозліталися зі складів під час пожежі, там утилізовують відучора. За даними рятувальників, нерозірваних снарядів загалом знайшли близько півтори тисячі. І їхня кількість постійно збільшується.

У селі Борщівка, яке розташоване за кілька кілометрів від полігону, сьогодні військові знищують боєприпаси, які назбирали у Балаклії та прилеглих селах.

Місцеві чують поодинокі вибухи і хоч військові попереджали, лякатись не треба, небезпеки немає, підривати будуть щодня з 9 ранку до 5 вечора, втім, людям все одно лячно.

Близько півтори тисячі снарядів, які не розірвалися, назбирали піротехніки. Їх ліквідують на полігоні. За один раз підривають дві з половиною тонни боєприпасів.

Піротехніки продовжують збирати залишки снарядів по полях навколо міста — 10-кілометрову зону ураження обстежуватимуть щонайменше місяць, адже це дуже велика територія. По місту також досі збирають осколки. Піротехніки та поліція попереджають місцевих жителів, щоб вони самі не намагалися прибрати небезпечні знахідки, а пунктам прийому брухту наказали такий метал не приймати.

Заявки від місцевих мешканців про небезпечні знахідки до рятувальників надходять і досі, загалом за чотири дні їх отримали близько півтисячі.

Скільки ж триватиме розмінування самого арсеналу, передбачити важко, але піротехніки вже почали зачищати і його територію.

На полігоні поблизу Балаклії підірвали 2,5 тонни снарядів

Там від учора утилізовують боєприпаси, які порозліталися зі складів під час пожежі. За даними рятувальників, нерозірваних снарядів знайшли близько півтори тисячі. І їхня кількість постійно збільшується. Напередодні рятувальники виявили ще понад дві сотні.

Новини по темі:  Загибель чотирьох дітей у пожежі на Черкащині кваліфікували як умисне вбивство