11.05.2017 120 Views

Павучихи вбивають самців за погані танці

У світі павуків яскравого забарвлення для залучення партнерки виявилося недостатньо, самцям довелося також навчитися танцювати

Павучихи вбивають самців за погані танці

Павуки-павичі (Maratus), для того, щоб сподобатися самкам, танцюють довгі і складні танці. Однак якщо їх дамі серця танець не сподобається, вона запросто може з’їсти свого шанувальника.

Вчені вже давно досліджують цю дивну модель поведінки, однак відповіді поки що так знайти і не вдалося, пише National Geographic.

Серед павуків-павичів виділяють 43 підвиди. Усі вони мають яскраву візерунчасту забарвлення і довгі тонкі ноги. Розмір особин не перевищує 5 мм.

У шлюбний період самці танцюють перед самками, такі «приватні танці» можуть тривати від 4 до 50 хвилин. В цілому малюнок танцю індивідуальний, але включає обов’язкові елементи: погойдування хвостом, черевцем і третьою парою кінцівок. При цьому виникає вібрація – самка не лише бачить, але і відчуває руху потенційного партнера.

Участь самок у шлюбному ритуалі вивчено мало.

Павучихи вбивають самців за погані танці

Нове масштабне дослідження провели біологи з університетів Каліфорнії і Нового Південного Уельсу.

Вони вибрали для вивчення 128 самців і самок Maratus volans. Усі жіночі особини були незайманими.

Павуків помістили в лабораторні умови, що імітують світ живої природи. Танці записували лазерними віброметрами і відеокамерами. Виявилося, що лише 16 самців із 64 змогли домогтися бажаного.

Якщо самці танець не подобається, вона починає розгойдуватися, але якщо танцюрист не звертає на це уваги, то він ризикує бути з’їденим. Після цього, самка вже більше не звертає уваги на інших самців, як би добре вони не танцювали.

Причину, по якій більшість павучих не захотіли продовжувати рід, вчені так і не з’ясували.

Павучихи вбивають самців за погані танці

Арахнологи також не змогли зрозуміти еволюційний механізм виникнення такого складного шлюбного ритуалу. Танці та інші заманюючі «прийоми» самців у тваринному світі нерідкість, але у разі павуків-павичів дивним є поєднання двох основних характеристик: яскравого забарвлення та дій.

Наприклад, павичі-птахи, завойовують увагу партнерки лише демонстрацією краси, при цьому у світі павуків цього виявилося замало, і від самців потрібні додаткові навички.

Як писав раніше інформаційний портал «Знай.ua», новозеландські павуки огорнули поле гігантської павутиною.

Previous Instagram 63-річної ікони стилю та кавер пісні Джамали від переможця "Євробачення". Тренди Мережі
Next Тимощук засвітився на параді в Росії з «георгієвською стрічкою»

You might also like

Универсальные способы энергосбережения для вашего жилища

Можно ли сэкономить на оплате коммунальных услуг без снижения уровня комфорта?

Новые MacBook Pro оснастят вторым дисплеем и сенсором отпечатков

Следующее поколение лэптопов MacBook Pro будет существенно отличаться от текущих моделей.

Метеоролог назвал причину наводнений в Европе

Метеоролог Найджел Арнелл (Nigel Arnell) из Ридингского университета в Великобритании назвал природную причину разрушительных наводнений, случившихся во Франции и Германии.