02.05.2017 80 Views

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Дані спостережень за небесними тілами записували прямо на стінах доісторичної обсерваторії

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Група шотландських археологів розшифрувала доісторичні послання, що були викарбувані стародавніми людьми на колонах храмового комплексу Гебеклі-Тепе, що знаходиться на схід від міста Шанлиурфа в Туреччині.

Століттями вчені намагалися розгадати таємницю загадкових надписів. Проте спеціалісти з Единбурзького університету вважають, що їм це вдалося, — пише INVADERS.

За словами археологів, доісторичні люди описали події, що відбулись близько 11 тисяч років тому, а саме падіння комети на Землю, що призвело до різкого зміни клімату. В науці цей період похолодання отримав назву «Пізній дріас».

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Гебеклі-Тепе знаходиться практично під землею, археологам вдалося лише на 5% його розкопати. Призначення храму назвали не релігійним, а побудоване з наукової метою. Перші звіздарі спостерігали звідти за небесними тілами. Вчені досліджували зірки та планети, а потім дані записували прямо на стінах будівлі. Так з’явилась і інформація про падіння комети.

Як повідомляв раніше інформаційний портал «Знай.ua», археологи відкопали унікальну зоряну мапу у гробниці давньоєгипетського архітектора Сенмута.

Previous Реал - Атлетіко: Де дивитися матч Ліги чемпіонів
Next На Харківщині після наїзду вантажівки помер мер міста

You might also like

Apple представила новую операционную систему для iPhone и iPad

Корпорация Apple представила новую версию своей мобильной операционной системы iOS 10.

Самый большой выбор пультов в Украине

 Если в вашем доме есть техника, наверняка, вам знакома ситуация, когда из строя выходит или вовсе теряется пульт управления.

Росія захламила навколоземну орбіту

Навколо Землі знаходиться понад 18 тисяч об'єктів Вчені заявили, що Росія займає першу позицію в рейтингу країн, забруднюючих орбіту Землі. Про це повідомив портал «gogetnews». Фахівці NASA провели дослідження, яке