02.05.2017 97 Views

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Дані спостережень за небесними тілами записували прямо на стінах доісторичної обсерваторії

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Група шотландських археологів розшифрувала доісторичні послання, що були викарбувані стародавніми людьми на колонах храмового комплексу Гебеклі-Тепе, що знаходиться на схід від міста Шанлиурфа в Туреччині.

Століттями вчені намагалися розгадати таємницю загадкових надписів. Проте спеціалісти з Единбурзького університету вважають, що їм це вдалося, – пише INVADERS.

За словами археологів, доісторичні люди описали події, що відбулись близько 11 тисяч років тому, а саме падіння комети на Землю, що призвело до різкого зміни клімату. В науці цей період похолодання отримав назву “Пізній дріас”.

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Гебеклі-Тепе знаходиться практично під землею, археологам вдалося лише на 5% його розкопати. Призначення храму назвали не релігійним, а побудоване з наукової метою. Перші звіздарі спостерігали звідти за небесними тілами. Вчені досліджували зірки та планети, а потім дані записували прямо на стінах будівлі. Так з’явилась і інформація про падіння комети.

Як повідомляв раніше інформаційний портал “Знай.ua”, археологи відкопали унікальну зоряну мапу у гробниці давньоєгипетського архітектора Сенмута.

Новини по темі:  США успешно испытали российские двигатели РД-181 для ракеты Antares
Previous Реал - Атлетіко: Де дивитися матч Ліги чемпіонів
Next На Харківщині після наїзду вантажівки помер мер міста

You might also like

СМИ сообщили о попытках США ликвидировать семь латиноамериканских лидеров

Бывший венесуэльский лидер Уго Чавес, который скончался от обширного инфаркта в 2013 году, был «ликвидирован» американскими спецслужбами при помощи нанооружия, пишет венесуэльское проправительственное издание Aporrea. Новини по темі:  Астрофізики наткнулися

Ученые записали музыку древнейших звезд Млечного Пути

Астрономы из Бирмингемского университета представили аудиозаписи звучания древнейших звезд Млечного Пути. Новини по темі:  Обнаружен младший брат Гитлера

Математики предсказали победителей чемпионата Европы по футболу

Математики из Инсбрукского университета создали статистическую модель, которая позволяет предсказать результаты Чемпионата Европы по футболу 2016 года с определенной вероятностью. Новини по темі:  В США запущена ракета с секретным разведывательным