Домой / Наука та медицина / Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Дані спостережень за небесними тілами записували прямо на стінах доісторичної обсерваторії

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Група шотландських археологів розшифрувала доісторичні послання, що були викарбувані стародавніми людьми на колонах храмового комплексу Гебеклі-Тепе, що знаходиться на схід від міста Шанлиурфа в Туреччині.

Століттями вчені намагалися розгадати таємницю загадкових надписів. Проте спеціалісти з Единбурзького університету вважають, що їм це вдалося, – пише INVADERS.

За словами археологів, доісторичні люди описали події, що відбулись близько 11 тисяч років тому, а саме падіння комети на Землю, що призвело до різкого зміни клімату. В науці цей період похолодання отримав назву “Пізній дріас”.

Вчені розгадали таємничі письмена на турецькому храмі

Гебеклі-Тепе знаходиться практично під землею, археологам вдалося лише на 5% його розкопати. Призначення храму назвали не релігійним, а побудоване з наукової метою. Перші звіздарі спостерігали звідти за небесними тілами. Вчені досліджували зірки та планети, а потім дані записували прямо на стінах будівлі. Так з’явилась і інформація про падіння комети.

Як повідомляв раніше інформаційний портал “Знай.ua”, археологи відкопали унікальну зоряну мапу у гробниці давньоєгипетського архітектора Сенмута.

Новини по темі:  Ученые разглядели память в микроскоп