01.05.2017 87 Views

Синдрому хронічної втоми знайшли незвичайне пояснення

Хронічну втому пов'язали з проблемами у кишечнику

Синдрому хронічної втоми знайшли незвичайне пояснення

З кожним роком медики фіксують збільшення скарг від пацієнтів на синдром хронічної втоми (СХВ). Більшість людей пов’язують цю недугу з втомою на роботі чи стресом. Проте спеціалісти знайшли нову несподівану природу цього неприємного явища. За словами дослідників, СХВ провокують бактерії у кишечнику.

Про результати своїх досліджень вчені з університету Колумбії розповіли на сторінках Microbiome.

«Можливо, що синдром хронічної втоми розвивається так само, як хронічні болі в кишечнику, що виникають через порушення в двосторонньому «спілкуванні» між мозком і кишечником, яким зазвичай керують бактерії і продукти їх життєдіяльності. Відкривши бактерії, які викликають ці проблеми, ми стали на крок ближче до коректної діагностики СХВ і створення методів його лікування», — розповів біолог Брент Уільямс.

Синдрому хронічної втоми знайшли незвичайне пояснення

Щоб упевнитися, що саме мікроорганізмі є причиною СХВ, вчені провели експеримент з 50 пацієнтами, які скаржилися на сидром хронічної втоми. Медики зробили аналіз на хімічний склад крові та дослідили стан мікрофлори кишечнику у здорових людей, та тих, що страждають від СХВ.

Результати аналізів значно відрізнялися у здорових та хворих. Проте не це стало несподіванокю. У всіх хворих піддослідних у кишечнику спостерігалося незвично велику кількість мікробів з роду Alistipes і ряду невідомих мікробів з роду Bacteroides. А от кыльыксть мікроорганізмів роду vulgatus, навпаки, була незначною.

Синдрому хронічної втоми знайшли незвичайне пояснення

Як саме проблеми мікрофлори кишківника провокують розвиток синдрому хронічно втоми, медики поки що пояснити не можуть, проте припускають, що це може бути пов’язане з синтезом вітаміну В6 та інших важливих речовин в організмі.   

Як повідомляв раніше інформаційний портал «Знай.ua»,  спеціалісти розповіли, на яких побутових предметах живе найбільше шкідливих мікроорганізмів.

Previous У Росії опозиціонера Навального облили зеленкою
Next Селяни на Дніпропетровщині влаштували "мокрий" протест під кабінетами райадміністрації

You might also like

Автоматические кофемашины Delonghi — надежность и качество

В итальянском бренде Delonghi совмещаются узнаваемые технологии и дизайн.

Раскрыта причина высокого интеллекта у птиц

Нейробиологи из Университета Вандербильта (США) показали, что птицы, несмотря на сравнительно малый объем мозга, не уступают обезьянам по количеству нервных клеток в переднем мозге — области, отвечающей за интеллектуальное поведение.

Епілятори Braun – це якісне позбавлення від волосся

Електроепілятор — порівняно недорогий, дієвий, простий і швидкий варіант позбутися надовго від волосся на тілі.