01.05.2017 91 Views

Став відомий секрет живучості чуми

Дослідникам вдалося відшукати причину, яка дозволяє чумної палички протистояти лікувальним речовинам

Став відомий секрет живучості чуми

Дослідники виявили причину, яка не дозволяє знищити одне з найстрашніших захворювань в історії людства – чуму. Живучість чумної палички пояснюється її здатністю ховатися усередині амеб.

Про це повідомляє AEM. Епідемії чуми забрали десятки мільйонів життів людей. Для хвороби характерна надзвичайно висока смертність, яка досягала іноді 95%. Згідно підрахунками її жертвами стали майже 60 мільйонів чоловік.

Незважаючи на стрімкий розвиток медицини, чуму не вдалося повністю знищити і в наші дні. Щорічно хвороба вражає 2,5 тисячі людей і тенденція не знижується.

Медики з’ясували, що чумна паличка може вижити навіть тоді, коли її поглинають імунні клітини. Вони припустили, що збудник хвороби може використовувати їх як укриття.

Дослідники виростили і перемішали колонії трьох найнебезпечніших штамів чумної палички і колонію ґрунтових амеб. Після цього в пробірку помістили речовину, яка здатне знищити хвороботворні бактерії.

Але чумні палички використовували спеціальні білок, який дозволив їм проникнути всередину амеби і “наказати” не їсти їх. Таким їм вдалося сховатися від дії речовини. При видаленні гена, відповідального за виробництво даного білка, збудники хвороби стали розчинятися в амебі.

Нагадаємо, портал “Знай.ua” повідомляв, медикам вдалося досягти небувалого прориву в хірургії. Вони навчилися пересаджувати мозок.

Новини по темі:  Московий пополнил таблицу Менделеева
Previous Затоплений вівцями російський корабель та реп-кавери від політиків. Позитивні новини тижня
Next Банк Ахметова отримав 370 мільйонів прибутку

You might also like

В Киеве рассказали об убытках космической отрасли из-за разрыва связей с Россией

Ракетно-космическая отрасль Украины потеряла миллионы долларов в результате прекращения сотрудничества с Россией. Новини по темі:  Московий пополнил таблицу Менделеева

Археологи розшукали предка найбільшого динозавра

Палеонтологи з'ясували, що скам'янілості, які зберігалися в Національному музеї природної історії, належать древньому предкові сімейства тиранозаврів Дослідники з лондонського Імперського коледжу встановили, що скам’янілі кістки в сховище паризького Національного музею

В глубинах французской пещеры обнаружили Стоунхендж неандертальцев

В глубинах пещеры Брюникель на юго-западе Франции, в полной темноте, ученые обнаружили необычные структуры — круги из сталагмитов, часть которых была отломана и выстроена наподобие частокола. Новини по темі:  Объяснено