01.05.2017 74 Views

Став відомий секрет живучості чуми

Дослідникам вдалося відшукати причину, яка дозволяє чумної палички протистояти лікувальним речовинам

Став відомий секрет живучості чуми

Дослідники виявили причину, яка не дозволяє знищити одне з найстрашніших захворювань в історії людства — чуму. Живучість чумної палички пояснюється її здатністю ховатися усередині амеб.

Про це повідомляє AEM. Епідемії чуми забрали десятки мільйонів життів людей. Для хвороби характерна надзвичайно висока смертність, яка досягала іноді 95%. Згідно підрахунками її жертвами стали майже 60 мільйонів чоловік.

Незважаючи на стрімкий розвиток медицини, чуму не вдалося повністю знищити і в наші дні. Щорічно хвороба вражає 2,5 тисячі людей і тенденція не знижується.

Медики з’ясували, що чумна паличка може вижити навіть тоді, коли її поглинають імунні клітини. Вони припустили, що збудник хвороби може використовувати їх як укриття.

Дослідники виростили і перемішали колонії трьох найнебезпечніших штамів чумної палички і колонію ґрунтових амеб. Після цього в пробірку помістили речовину, яка здатне знищити хвороботворні бактерії.

Але чумні палички використовували спеціальні білок, який дозволив їм проникнути всередину амеби і «наказати» не їсти їх. Таким їм вдалося сховатися від дії речовини. При видаленні гена, відповідального за виробництво даного білка, збудники хвороби стали розчинятися в амебі.

Нагадаємо, портал «Знай.ua» повідомляв, медикам вдалося досягти небувалого прориву в хірургії. Вони навчилися пересаджувати мозок.

Previous Затоплений вівцями російський корабель та реп-кавери від політиків. Позитивні новини тижня
Next Банк Ахметова отримав 370 мільйонів прибутку

You might also like

Ученые нашли связь между «Черной смертью» и современной чумой

Ученые впервые проследили миграции бактерии-возбудителя чумы (Yersinia pestis) с XIV века и выяснили, что один и тот же штамм вызвал катастрофическую пандемию XIV века («Черную смерть») и последующие эпидемии в

Аспирин оказался лекарством от рака крови

Биохимики из Института Глэдстоуна выяснили, каким образом салициловая кислота — ключевое соединение в противовоспалительных препаратах типа аспирина и дифлунизала — останавливает воспаление и даже развитие раковых опухолей.

Раскрыт механизм создания образов в мозге

Нейробиологи из Стэнфордского университета показали, что способность человека распознавать объекты и определять их расположение в пространстве зависит от взаимодействия между областями мозга, отвечающими за обработку зрительной информации, формирование эпизодической памяти