Домой / Наука та медицина / Став відомий секрет живучості чуми

Став відомий секрет живучості чуми

Дослідникам вдалося відшукати причину, яка дозволяє чумної палички протистояти лікувальним речовинам

Став відомий секрет живучості чуми

Дослідники виявили причину, яка не дозволяє знищити одне з найстрашніших захворювань в історії людства – чуму. Живучість чумної палички пояснюється її здатністю ховатися усередині амеб.

Про це повідомляє AEM. Епідемії чуми забрали десятки мільйонів життів людей. Для хвороби характерна надзвичайно висока смертність, яка досягала іноді 95%. Згідно підрахунками її жертвами стали майже 60 мільйонів чоловік.

Незважаючи на стрімкий розвиток медицини, чуму не вдалося повністю знищити і в наші дні. Щорічно хвороба вражає 2,5 тисячі людей і тенденція не знижується.

Медики з’ясували, що чумна паличка може вижити навіть тоді, коли її поглинають імунні клітини. Вони припустили, що збудник хвороби може використовувати їх як укриття.

Дослідники виростили і перемішали колонії трьох найнебезпечніших штамів чумної палички і колонію ґрунтових амеб. Після цього в пробірку помістили речовину, яка здатне знищити хвороботворні бактерії.

Але чумні палички використовували спеціальні білок, який дозволив їм проникнути всередину амеби і “наказати” не їсти їх. Таким їм вдалося сховатися від дії речовини. При видаленні гена, відповідального за виробництво даного білка, збудники хвороби стали розчинятися в амебі.

Нагадаємо, портал “Знай.ua” повідомляв, медикам вдалося досягти небувалого прориву в хірургії. Вони навчилися пересаджувати мозок.

Новини по темі:  Названа причина переноса Стоунхенджа из Уэльса