26.04.2017 118 Views

Хробаки допоможуть людству перемогти пластик

Гусениці воскової молі можуть рекордними темпами поїдати найнебезпечніший вид пластику – поліетилен

Хробаки допоможуть людству перемогти пластик

Гусінь звичайної воскової молі, яка пожирає бджолині стільники у вуликах, допоможе людству вирішити проблему з утилізацією різних видів пластику і найнебезпечнішого з них – поліетилену. Комахи можуть його поїдати і спокійно перетравлювати.

Про це повідомляє National Geographic. На Землі щороку накопичується близько 300 мільйонів тонн пластикового сміття. З ним не можуть впоратися мікроби і він залишається в недоторканому вигляді протягом десятків і сотень років. Частинки пластика потрапляють в океан і проникають в шлунки риб та птахів. Через це фауна масово гине.

“Ми з’ясували, що гусениці звичайних комах, великий воскової молі, можуть розкладати один з найстійкіших і хімічно міцних пластиків – поліетилен. Ми плануємо пристосувати їх для порятунку океанів і річок Землі від забруднення частками цих матеріалів. Це, правда, не означає, що тепер можна смітити, де завгодно “, – пояснила автор відкриття Федеріка Бертоккіні з іспанського університету Кантабрії.

Вона розповіла, що незвичайний раціон гусениць вона виявила, коли доглядала за бджолами в саду. Очищаючи вулики від шкідників, вона поклала їх в пластиковий пакет. Через пару годин вона побачила, що гусениці почали їсти поліетилен, замість воску. Вона перевірила своє спостереження в лабораторних умовах і воно підтвердилося.

Гусениці можуть їсти поліетилен з рекордною швидкістю. За півдня вони з’їдають 100 міліграм пакета. Дослідники вважають, що перетравлювати поліетилен їм допомагає особливий фермент. Він розщеплює його в етиленгліколь – токсичний для людини спирт. Аналогічні зв’язку присутні в основі бджолиного воску. Це і пояснює здатність гусениці їсти пластик.

Якщо вченим вдасться відшукати молекули, які допомагають розкладати пластик, то вони планують створити синтетичну їх версію. Її можна буде використовувати в переробці і очищенні Землі від пластикового сміття.

Новини по темі:  В России появятся смартфоны на отечественной операционной системе

Нагадаємо, портал “Знай.ua” повідомляв, вчені знайшли в дикій природі тварину з незвичайною здатністю. Зірконіс здатний з’їсти свою здобич всього лише за чверть секунди.

Previous В Індії знайшли дівчинку, яка в лісі жила зі зграєю мавп
Next "Переможці" на подіумі: герої АТО стали учасниками показу італійської моди

You might also like

Испарение воды на самом мощном разере в мире впервые сняли на видео

Ученые сняли на видео, как самый мощный рентгеновский лазер (разер) в мире испаряет и рассеивает капли воды. Новини по темі:  Вчені відкрили нове дивовижне природне явище

Американка похвалилася зустріччю з прибульцями

НЛО плавно переміщався в небі на висоті близько десяти метрів від землі 47-річна мешканка американського штату Вермонт розповіла про свою зустріч з прибульцями. Про це повідомляє портал “gogetnews”. За словами

Медики побороли ВІЛ

Американські вчені успішно випробували нову технологію лікування на тваринах Медики з Темпульського університету заявили, що їм нарешті вдалося повністю побороти одне з найстрашніших хвороб – ВІЛ-інфекцію.  Вчені змогли  за допомогою