02.04.2017 316 Views

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Нанотрубки, які стали основою фільтра, можна очистити за допомогою мікрохвильової печі і використовувати заново

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Дослідникам з Рочестерського технологічного інституту вдалося створити багаторазові фільтри для води. Основою для винаходу стали вуглецеві нанотрубки.

Про це повідомляє сайт інституту. На сьогоднішній день найпопулярнішим фільтрувальним матеріалом для води залишається звичайний активоване вугілля. Але він здатний очищати її лише кілька разів.

Фільтри на основі вуглецевих нанотрубок можна використовувати багато разів. Крім того, вони більш ефективно видаляють органічні забруднення зі складу води. Трубки представляють із себе мікроскопічні згорнуті листи графена. Товщина їх становить один атом. Вчені просто з’єднав атоми вуглецю в сітку.

Нанотрубки і такого матеріалу відштовхують воду, а молекули води не прилипають до неї. Це дозволяло видаляти більше органічних забруднень.

 Головна перевага нового фільтра в тому, що його легко почистити. Для цього досить помістити акваочисник в мікрохвильову піч на п’ят хвилин. Дія хвиль і температури змушує сторонні речовини випаровуватися, а фільтр можна знову використовувати.

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Нагадаємо, портал “Знай.ua” повідомляв, вченим вдалося перепрограмувати живі клітини і задати їм нову програму.

Новини по темі:  Стало відомо, як зароджується позаземне життя
Previous Топ маразмів. Українці крадуть хліб у голубів та продають зброю ІДІЛ
Next Від 1 квітня для українців в аптеках стартує програма доступних ліків: як це працює

You might also like

Вчені розповіли, як Місяць перетворять на місто

У мережі показали, як на Місяці зводитимуть будівлі Міжнародна група вчених з Європейського космічного агентства розповіла, як планує зводити будівлі на поверхні Місяця. Фахівцям за допомогою 3D-принтера вдалося створити цеглини

Раскрыта главная тайна пива

Археологи из Стэнфордского университета, участвовавшие в раскопках на севере Китая, сообщили об обнаружении рецепта пива, возраст которого достигает пяти тысяч лет. Новини по темі:  Стало відомо, як зароджується позаземне життя

Стало відомо, як зароджується позаземне життя

Вчені знайшли органіку на карликовій планеті Звідки на Землі взялося життя, одностайної відповіді ніхто не може дати. Існує безліч теорій щодо появи органіки на планеті. Останні дослідження вчених доводять, що