02.04.2017 220 Views

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Нанотрубки, які стали основою фільтра, можна очистити за допомогою мікрохвильової печі і використовувати заново

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Дослідникам з Рочестерського технологічного інституту вдалося створити багаторазові фільтри для води. Основою для винаходу стали вуглецеві нанотрубки.

Про це повідомляє сайт інституту. На сьогоднішній день найпопулярнішим фільтрувальним матеріалом для води залишається звичайний активоване вугілля. Але він здатний очищати її лише кілька разів.

Фільтри на основі вуглецевих нанотрубок можна використовувати багато разів. Крім того, вони більш ефективно видаляють органічні забруднення зі складу води. Трубки представляють із себе мікроскопічні згорнуті листи графена. Товщина їх становить один атом. Вчені просто з’єднав атоми вуглецю в сітку.

Нанотрубки і такого матеріалу відштовхують воду, а молекули води не прилипають до неї. Це дозволяло видаляти більше органічних забруднень.

 Головна перевага нового фільтра в тому, що його легко почистити. Для цього досить помістити акваочисник в мікрохвильову піч на п’ят хвилин. Дія хвиль і температури змушує сторонні речовини випаровуватися, а фільтр можна знову використовувати.

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Нагадаємо, портал «Знай.ua» повідомляв, вченим вдалося перепрограмувати живі клітини і задати їм нову програму.

Новини по темі:  Названы последствия сжигания всех полезных ископаемых планеты
Previous Топ маразмів. Українці крадуть хліб у голубів та продають зброю ІДІЛ
Next Від 1 квітня для українців в аптеках стартує програма доступних ліків: як це працює

Похожие новости

Метод исследования белков и электросетей применен к звездам

Ученые впервые использовали методы теории сетей для решения астрономической задачи — объяснения начальной функции масс, показывающей, как соотносится число небольших и крупных звезд в галактиках и других звездных системах. Новини

Арктика впервые за сто тысяч лет освободится ото льда

Профессор Питер Уодхэмс из Кембриджского университета спрогнозировал сроки, в течение которых Арктика впервые за последние сто тысяч лет полностью освободится от льда. Новини по темі:  Астрофізики наткнулися на гігантську чорну

Названа причина переноса Стоунхенджа из Уэльса

Археологи из Великобритании назвали наиболее вероятную, по их мнению, причину переноса памятника Стоунхендж из Уэльса в Уилтшир (его современное местоположение). Новини по темі:  Найдены предки «хоббитов»