02.04.2017 265 Views

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Нанотрубки, які стали основою фільтра, можна очистити за допомогою мікрохвильової печі і використовувати заново

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Дослідникам з Рочестерського технологічного інституту вдалося створити багаторазові фільтри для води. Основою для винаходу стали вуглецеві нанотрубки.

Про це повідомляє сайт інституту. На сьогоднішній день найпопулярнішим фільтрувальним матеріалом для води залишається звичайний активоване вугілля. Але він здатний очищати її лише кілька разів.

Фільтри на основі вуглецевих нанотрубок можна використовувати багато разів. Крім того, вони більш ефективно видаляють органічні забруднення зі складу води. Трубки представляють із себе мікроскопічні згорнуті листи графена. Товщина їх становить один атом. Вчені просто з’єднав атоми вуглецю в сітку.

Нанотрубки і такого матеріалу відштовхують воду, а молекули води не прилипають до неї. Це дозволяло видаляти більше органічних забруднень.

 Головна перевага нового фільтра в тому, що його легко почистити. Для цього досить помістити акваочисник в мікрохвильову піч на п’ят хвилин. Дія хвиль і температури змушує сторонні речовини випаровуватися, а фільтр можна знову використовувати.

Вчені створили безсмертні фільтри для води

Нагадаємо, портал «Знай.ua» повідомляв, вченим вдалося перепрограмувати живі клітини і задати їм нову програму.

Previous Топ маразмів. Українці крадуть хліб у голубів та продають зброю ІДІЛ
Next Від 1 квітня для українців в аптеках стартує програма доступних ліків: як це працює

You might also like

Встраиваемый холодильник: насколько он необходим на кухне

Те, кто решил сделать капитальный ремонт на кухне, часто заранее продумывают новый дизайн.

Зоологи знайшли байдужих комарів

Комарі у тропічних лісах харчуються органічними речовинами Група вчених відкрила п’ять нових видів комарів, серед яких знайшли таких представників комах, які виявились байдужими до людської крові. Про результати досліджень написали

Психологи виявили новий стан людини

Дослідники відкрили досі невідомий психічний стан людини Міжнародна група вчених з Британського університету провела серію досліджень психіки людини за допомогою психотропних препаратів, в результаті яких фахівцям вдалося зафіксувати досі невідомий