Главная / Чудасії / Селекціонерка фіалок вивела унікальний сорт квітки на честь «Океану Ельзи»

Селекціонерка фіалок вивела унікальний сорт квітки на честь «Океану Ельзи»

Селекціонерка фіалок вивела унікальний сорт квітки на честь "Океану Ельзи"

Фіалки Олени купують для Європи і США

Понад тисяча сортів фіалок одночасно зацвіло в оранжереї вінничанки Олена Лебецької. Вона — селекціонерка і більше десяти років присвятила вирощуванню квітів. За цей час вивела навіть ексклюзивні екземпляри, йдеться в ТСН.12.00.

Тисяча видів – тисяча різних відтінків і кольорів. Для кожної свій ґрунт, температурний режим і схема поливу. Олена в оранжереї майже весь день. 

Любов до фіалок в неї почалася ще десять років тому. Жінка придбала першу квітку на базарі. А вже за рік на підвіконні квітло зо кілька десятків вазонів.

«Купила одну рослину і запитала, а які ще є. Пам'ятаю, як я бігла на наступний день, на цей базар, щоб не перекупили. Бігла, щоб вони мені тільки залишилися», — пригадує жінка.

ВідеоВ оранжереї вінничанки одночасно зацвіли понад тисяча сортів фіалок

Понад тисяча сортів фіалок одночасно зацвіло в оранжереї вінничанки. Олена Лебецька, селекціонерка більше десяти років присвятила вирощуванню квітів. І за цей час вивела навіть ексклюзивні екземпляри.

Селекціонерка фіалок вивела унікальний сорт квітки на честь "Океану Ельзи"

Виростити розкішний кущ із крихітного листочка для Олени не проблема. Складніше – вивести новий сорт. Вчилася цього самостійно. За фахом вона біолог. Але їздила на курси,  читала спеціальну літературу. І недарма, нині квітникарка, одна з найкращих в Україні селекціонерів фіалок.

«Навіть якщо сіянець вийшов негарний, я знаю, що у нього в генетиці закладений сплячі ознаки, тобто, в наступному поколінні він дасть хороший результат», — переконує флористка.

Українські фіалки набувають шаленої популярності в Європі і навіть в Америці.Назви новим сортам Олена дає також доволі екстравагантні.

«Це «Океан Ельзи» на честь нашої улюбленої групи. Вона блакитна, як океан. Вакарчук напевно не знає, я скромна», — каже жінка.

Новини по темі:  Більше ста рецептів приготування та історія назви: що відомо про сендвічі

Олена каже, що вирощує фіалки не заради грошей. Адже розуміння, що стала творцем зовсім нової квітки — неабияке задоволення.