Домой / Чудасії / Отруйний флешмоб: у США молодь розважається новим небезпечним челенджем

Отруйний флешмоб: у США молодь розважається новим небезпечним челенджем

Отруйний флешмоб: у США молодь розважається новим небезпечним челенджем

Підлітки перед камерами їдять пральну рідину і вважають це ознакою крутості.

У США та Канаді набрав популярності небезпечний челендж, у якому підлітки заради яскравих роликів у соцмережах їдять перед камерами побутову хімію. Він почався з випадків, коли маленькі діти плутали пральний гель із цукерками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Яскраві капсули з концентрованою пральною рідиною справді приваблюють малюків, котрі не можуть розрізнити небезпеку. Однак доросліші почали повторювати не з цікавості, а заради популярності та схвалення однолітками. Фахівці пояснюють, що тікати від буденщини, кидати виклик собі та демонструвати власні нестандартні здібності великій віртуальній аудиторії – це мотиви, цілком реальні для підліткового віку. Пошесть набула такого поширення, що YouTube заборонив викладати відео з челеджем, а провідні американські ЗМІ випустили сюжети-застороги для дітей і батьків.

ВідеоПоїдання американськими підлітками пральних капсул для розваги призвело до отруєння та смертей

Через так званий челендж світові ЗМІ змушені закликати американських та канадських підлітків не вживати гель для прання. Це нова розвага, заради яскравого ролика у соцмережі молодь смакує капсули і знімає свою реакцію.

Отруйний флешмоб: у США молодь розважається новим небезпечним челенджем

Для агітації залучили навіть відомих у США спортсменів, які радять не займатися дурницями та не їсти того, що для їжі не призначено. Однак психологи твердять, що говорити про подолання проблеми зарано, адже група ризику надто велика – це діти з дефіцитом уваги і з неблагополучних родин. Найнебепечніший вік – від 10 до 16 років, у цей час страх смерті часто-густо притупляється на тлі загострення бажання самоствердитися та підвищити свій статус і самооцінку.

Наразі в Америці зафіксовано 10 випадків смертей від вживання капсул із пральним гелем. Однак жодної жертви серед підлітків немає: у 2 випадках ідеться про малюків, а в решті 8 – про старече слабоумство. Хіміки ж пояснюють, що померти від отруєння молодий організм ризикує менше, але отруєння може бути дуже болісним, бо всі хвороби, пов’язані з подразненням шлунку, кишківника та інших органів травлення лікуються важко і довго.

Новини по темі:  В Індії 106-річна бабуся стала кулінарним відеоблогером і прославилася на весь YouTube

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова