Главная / Чудасії / Британські вчені майже рік витратили на з’ясування, чи є у рибок гуппі «особистість»

Британські вчені майже рік витратили на з’ясування, чи є у рибок гуппі «особистість»

Британські вчені майже рік витратили на з'ясування, чи є у рибок гуппі "особистість"

Тепер їх цікавить, чи передаються риси характеру генетично.

В Англії вчений місяць лякав акваріумних рибок гуппі, щоб довести наявність у них особистості.

Про це повідомляє The Washington Post.

П’ять хвилин життя піддослідної гуппі виглядали приблизно так: ви кілька днів плаваєте з друзями. Їжа падає з неба. Усе добре. Тоді раптом ви потрапляєте до чужорідного світу, де лише ви і скло. Спочатку ви панікуєте, але згодом відвага повертається, і ви досліджуєте, де ви. Навколо лише скляні стіни і шматок пластику на підлозі акваріума, який забезпечує незначне житло. 

Сплеск! Величезний дзьоб вривається у воду. Ви ховаєтесь під пластиком і чекаєте на смерть. Але дзьоб не повертається, і ви визираєте через хвилину або близько того, і незабаром вас повертають до знайомої обстановки. Їжа і друзі знову поряд. Страшні спогади зникають, і життя повертається до нормального.

На три дні. Потім усе повторюється. Знову і знову, і знову – адже ви гуппі в лабораторії Тома Гауслі, і він хоче зрозуміти суть вашого буття.

Британські вчені майже рік витратили на з'ясування, чи є у рибок гуппі "особистість"

Цією рибою могла бути будь-яка з 105-ти гуппі, яких два роки тому команда Гауслі у місті Ексетр вирішила піддавати регулярним дозам страху, щоб визначити, чи є вони особистостями. Згідно з дослідженням команди, вони є.

Результати дослідження вони опубліковали у журналі Functional Ecology і зазначили, що кожна риба продемонструвала унікальну реакцію на стрес, який переносила кожні три дні у вигляді штучної чаплі чи хижого цихліда (риба ряду окунеподібних — ред.), які з’являлися нізвідки.

«Деякі з них йдуть прямо до притулку», – сказав Гауслі, еволюційний біолог і провідний автор дослідження. «Дехто просто перестає рухатися, можливо, з надією, що їх не буде видно. Деякі поспішають убік і просто плавають вгору і вниз, намагаючись втекти».

Новини по темі:  У США поліцейський врятував маленьке оленятко з дощової каналізації

Це може не здивувати того, хто має акваріум, але команда дослідників пішла набагато далі, ніж простий спостерігач. Вони знімали і аналізували кожну рибу, її спроби впоратися з жахом. Виявилося, що одні досить боягузливі, інші – сміливіші.

Тепер вчених цікавить, чи передається сміливість генетично від рибок-батьків до їхніх дітей.

Результатами дослідження неабияк зацікавилися ЗМІ, адже дослідження руйнує поширену думку про короткочасну пам’ять рибок і їх обмежений розум.

Нагадаємо, у Південній Африці бегемоти прийшли на допомогу антилопі, на яку напав крокодил. Гіпопотами показали крокодилові, хто на озері господар. 

ВідеоБегемоти урятували антилопу від крокодила