12.10.2017 18 Views

Британські вчені майже рік витратили на з’ясування, чи є у рибок гуппі “особистість”

Британські вчені майже рік витратили на з'ясування, чи є у рибок гуппі "особистість"

Тепер їх цікавить, чи передаються риси характеру генетично.

В Англії вчений місяць лякав акваріумних рибок гуппі, щоб довести наявність у них особистості.

Про це повідомляє The Washington Post.

П’ять хвилин життя піддослідної гуппі виглядали приблизно так: ви кілька днів плаваєте з друзями. Їжа падає з неба. Усе добре. Тоді раптом ви потрапляєте до чужорідного світу, де лише ви і скло. Спочатку ви панікуєте, але згодом відвага повертається, і ви досліджуєте, де ви. Навколо лише скляні стіни і шматок пластику на підлозі акваріума, який забезпечує незначне житло. 

Сплеск! Величезний дзьоб вривається у воду. Ви ховаєтесь під пластиком і чекаєте на смерть. Але дзьоб не повертається, і ви визираєте через хвилину або близько того, і незабаром вас повертають до знайомої обстановки. Їжа і друзі знову поряд. Страшні спогади зникають, і життя повертається до нормального.

На три дні. Потім усе повторюється. Знову і знову, і знову – адже ви гуппі в лабораторії Тома Гауслі, і він хоче зрозуміти суть вашого буття.

Британські вчені майже рік витратили на з'ясування, чи є у рибок гуппі "особистість"

Цією рибою могла бути будь-яка з 105-ти гуппі, яких два роки тому команда Гауслі у місті Ексетр вирішила піддавати регулярним дозам страху, щоб визначити, чи є вони особистостями. Згідно з дослідженням команди, вони є.

Результати дослідження вони опубліковали у журналі Functional Ecology і зазначили, що кожна риба продемонструвала унікальну реакцію на стрес, який переносила кожні три дні у вигляді штучної чаплі чи хижого цихліда (риба ряду окунеподібних – ред.), які з’являлися нізвідки.

“Деякі з них йдуть прямо до притулку”, – сказав Гауслі, еволюційний біолог і провідний автор дослідження. “Дехто просто перестає рухатися, можливо, з надією, що їх не буде видно. Деякі поспішають убік і просто плавають вгору і вниз, намагаючись втекти”.

Новини по темі:  Вековую эволюцию моды на маникюр показали в двухминутном ролике

Це може не здивувати того, хто має акваріум, але команда дослідників пішла набагато далі, ніж простий спостерігач. Вони знімали і аналізували кожну рибу, її спроби впоратися з жахом. Виявилося, що одні досить боягузливі, інші – сміливіші.

Тепер вчених цікавить, чи передається сміливість генетично від рибок-батьків до їхніх дітей.

Результатами дослідження неабияк зацікавилися ЗМІ, адже дослідження руйнує поширену думку про короткочасну пам’ять рибок і їх обмежений розум.

Нагадаємо, у Південній Африці бегемоти прийшли на допомогу антилопі, на яку напав крокодил. Гіпопотами показали крокодилові, хто на озері господар. 

ВідеоБегемоти урятували антилопу від крокодила

 

Previous Над військовими складами на Чернігівщині вдруге за тиждень зафіксували безпілотник
Next Порошенко підтвердив, що в Україні вперше відбудеться парламентська асамблея НАТО

You might also like

Жарти про нові iPhone та кумедне хропіння кицьки. Тренди Мережі

Кумедні новинки та новини, які цікавлять багатьох, – дивіться у нашій добірці.  Команда ТСН.ua щодня збирає для читачів головні тренди соціальних мереж – ключові теми обговорення юзерів, дотепні жарти, кумедні

Добірка крутих татусів та фотожаби з Обамою. Тренди Мережі

Кумедні новинки та новини, які цікавлять багатьох, – дивіться у нашій добірці.  Команда ТСН.ua щодня збирає для читачів головні тренди соціальних мереж – ключові теми обговорення юзерів, дотепні жарти, кумедні

Отказавшаяся от ребенка американка встретилась с дочерью спустя 80 лет

В США отказавшаяся от ребенка в 1933 году женщина пообщалась со своей дочерью спустя 80 лет, пишет The Daily Mail. Новини по темі:  “Де можна продати нирку?”: як у Мережі