Домой / Чудасії / Нескорені та непереможні. Які фільми варто переглянути до Дня незалежності

Нескорені та непереможні. Які фільми варто переглянути до Дня незалежності

Нескорені та непереможні. Які фільми варто переглянути до Дня незалежності

ТСН.ua підібрав п'ять стрічок про боротьбу на шляху до свободи.

24 серпня Україна святкує День Незалежності. До цього дня ми пропонуємо переглянути вам кілька стрічок про нездоланний рух до свободи.

1. Хоробре серце (1995)

Один із культових фільмів: він розповідає про боротьбу Шотландії за незалежність проти англійського панування у XIII столітті. Головного героя стрічки — Вільяма Воллеса, ватажка шотландців — зіграв Мел Гібсон. “Хоробре серце” був висунутий на 10 номінацій премії “Оскар” і виграв 5 з них — “Найкращий фільм”, “Найкраща режисерська робота”, “Найкраща операторська робота”, “Найкращий звуковий монтаж”, “Найкращий грим”.

2. Джанґо вільний (2012)

Цей фільм відомий режисер Квентін Тарантіно зняв у жанрі вестерну. В його основі — історія чорношкірого раба Джанґо, який зрештою здобуває бажану свободу. Примітно, що стрічку про доволі серйозний й жорстокий період в історії США знято у легкому жанрі, що викликало чимало критики режисера.

3. Список Шиндлера (1993)

Один із найпронизливіших фільмів, володар 7 “Оскарів”, розповідає історію про збереження власної внутрішньої свободи в умовах нищівної тоталітарної машини — нацизму. Оскар Шиндлер, член Нацистської партії, рятує життя 1200 євреїв, залишаючись вільним від злочину й залишаючи вільними сотні людей, на свободу і життя яких зазіхнув нацизм.

4. Матриця

У цій підбірці неможливо було б не згадати про культову трилогію, яка розповідає про вихід з комфортної, проте штучної реальності. Антиутопія переносить глядача в майбутнє, в якому відбувається повстанська боротьба проти машин, які тримають людей під контролем.

5. Нескорений (2000)

У цій стрічці йдеться про нерівну боротьбу на два фронти Української повстанської армії. Змагаючись за незалежну країну, невеликі загони навіть після війни й поділу світу продовжують змагатися за власну ідею — свободу для України, яка лишилася частиною імперії, колонією. В центрі стрічки — генерал-хорунжий Роман Шухевич.

Новини по темі:  Крадені помідори від Януковича і диско від Пєскова. Як "вітали" Путіна з ювілеєм у жартівливому мультику

Нагадаємо, 22-23 вересня у Києві відбудеться фестиваль “Де кіно. Епізод 2”. До конкурсної програми надійшло безліч міні-фільмів про свободу, людську нерівність та жагу до змін. Окрім перегляду кіно на велику екрані, відвідувачів очікує нон-стоп майстер-класів, виступи українських гуртів, розваги для дітей та багато іншого.