Домой / Чудасії / Без священиків або працівниць РАЦСу: на Полтавщині молодят одружують ковалі

Без священиків або працівниць РАЦСу: на Полтавщині молодят одружують ковалі

Без священиків або працівниць РАЦСу: на Полтавщині молодят одружують ковалі

Таким чином відновлюють давню традицію

На Полтавщині ковалі знову проводять обряди одруження. Замість свідоцтва про шлюб кується спеціальний знак – сонечко. Процедура об’єднання молодят займає лише чверть години, але розірвати такий союз, кажуть ковалі, неможливо, йдеться в ТСН.12.00.

Берег річки Хорол, як ковальський РАЦС у Миргороді. Для церемонії виносять ковадло та міхи. Сьогодні шлюб беруть Юлія та Станіслав. Одружує молодят Владлен. Проводити церемонію він, як сам каже, має давнє українське право, бо раніше саме ковалі одружувати молодят могли в будь-який час доби.

За традицією, руки молодят зв’язують рушником і тричі обводять навколо ковадла. Замість свідоцтва про шлюб “сонечко” – на колі молодята виковують свої ініціали та слово благополуччя, бо скувати те, чого так хочеться, можна лише власноруч.

ВідеоБез священиків та РАГСу: на Полтавщині відновили традицію одружуватись у ковалів

За повір’ям розлучитися Юлі та Стасу тепер неможливо – їхній шлюб має стати безкінечним як кільце та міцним наче сталь.

Тим часом коваль Владлен виготовляє подружжю подарунок – гачок. Міцний оберіг, на який вішали колиску. Молодим дають випити вина зі спільної чаші і тільки тоді дозволяють поцілуватися. Після шлюбу молодятам їхнє свідоцтво-сонечко не віддають, а вішають у кузні. Сонечко, пояснюють ковалі, наче перепустка в гості. Місця для кованих свідоцтв обирають найпочесніші.

“Вони зберігаються на найвиднішому місці і чим більше людей побачить ті сонечка, тим міцнішою буде сім’я”, – запевняє коваль.

Новини по темі:  Instagram психоделічного мейкапа та вірусне відео з псом-бандитом. Тренди Мережі