Домой / Чудасії / Недоторканні. П’ять фільмів, які варто переглянути до Дня боротьби за права людей з особливими потребами

Недоторканні. П’ять фільмів, які варто переглянути до Дня боротьби за права людей з особливими потребами

Недоторканні. П'ять фільмів, які варто переглянути до Дня боротьби за права людей з особливими потребами

ТСН.ua зробив підбірку стрічок про життя людей з обмеженими можливостями.

Сьогодні, 5 травня, відзначається Міжнародний день боротьби за права людей з особливими потребами: він покликаний звернути увагу спільноти на проблеми, пов’язані із захистом інвалідів.

Часто внаслідок нерозуміння з боку загалу ця соціальна категорія опиняється на периферії зі своїми проблемами. Ми пропонуємо вам переглянути підбірку стрічок, в яких розповідається про життя і боротьбу людей з особливими потребами. Трейлери ви можете подивитися в кінці матеріалу.

Людина дощу

В основі сюжету – стосунки між двома братами. Егоїстичний Чарлі дізнається, що батько залишив спадок не йому, а братові-аутисту Реймонду. З останнім він вимушено вирушає в подорож країною, під час якої дізнається більше про брата (зокрема, про його неабиякі вміння в арифметиці та феноменальну пам’ять). Та й власне про самого себе. Зрештою спілкування значно змінює обох героїв.

Фільм отримав чотири “Оскари”.

 

Теорія всього

Стрічка розповідає про життя чи не найвідомішого фізика-теоретика сучасності Стівена Гокінґа. У 21-річному віці він дізнається, що має бічний аміотрофічний склероз: згодом це захворювання призвело до паралічу тіла. Лікарі відвели Гокінґу 2 роки, однак вчений зміг побудувати сім’ю, має трьох дітей. Зараз йому 75 років, і про його наукові досягнення говорить весь світ. Едді Редмейн, який зіграв фізика, отримав “Оскар” за головну чоловічу роль.

 

 

Скафандр і метелик

Не залишить байдужими глядачів й екранізація історії Жана-Домініка Бобі – редактора відомого журналу Elle: у 43 роки був паралізований через інсульт, але знайшов у собі сили написати книгу – за допомогою лівого ока, єдиного органа, що залишився в нього рухомим. Такий стан змусив його переглянути життєві цінності й зрозуміти, які люди справді є важливими в його житті.

Новини по темі:  Австралійка стала першою жінкою, яка пропливла навколо Антарктиди

Недоторканні. П'ять фільмів, які варто переглянути до Дня боротьби за права людей з особливими потребами

Недоторканні

Ця кінодрама розповідає про спочатку непрості, а потім – дружні стосунки між паралізованим заможним аристократом Філіпом та його помічником – Дрісом. Останній хотів отримати від свого майбутнього роботодавця відмову у працевлаштуванні, щоб і надалі отримувати соціальну допомогу, однак Філіп несподівано наймає молодого хлопця, який не має досвіду у догляді за людьми з особливими потребами, грубий і, на перший погляд, ненадійний. Однак неформальне спілкування з ним змінює Філіпа, змушуючи його по-новому поглянути на своє життя і ні в чому себе не обмежувати.

 

Що гнітить Гілберта Грейпа

За роль у цій стрічці Леонардо ДіКапріо був номінований на “Оскар” у двадцятирічному віці (про довгий шлях актора до цієї нагороди читайте в нашому спецпроекті “Спроба №6). Саме він зіграв Арні – хлопця з вадами розвитку. Доглядає за ним його брат Гілберт: цього персонажа зіграв ще один зірковий актор Джонні Депп. Йому постійно доводиться перебувати в напруженні, оскільки Арні може будь-якої миті потрапити в халепу. 

Можливо, перегляд цих стрічок надихне вас на створення власного фільму. Свої ідеї можна втілити і в короткому метрі й представити їх на молодому фестивалів “Де кіно. Епізод 2”. До речі, приймання робіт на нього – в самому розпалі. 

Трейлери до стрічок

Людина дощу

Теорія всього

Скафандр і метелик

Недоторканні

Що гнітить Гілберта Грейпа