Главная / Політика / Прощавай, зброє: Парасюк, Білецький, Геращенко та інші нардепи відреагували на новий закон для ВР

Прощавай, зброє: Парасюк, Білецький, Геращенко та інші нардепи відреагували на новий закон для ВР

Прощавай, зброє: Парасюк, Білецький, Геращенко та інші нардепи відреагували на новий закон для ВР

У парламент заборонено проносити зброю та вибухівку.

Народні депутати самі собі заборонили ходити на роботу озброєними – схвалили закон, який зобов’язує парламентарів перед входом до сесійної зали здати особисту зброю до сейфів. Цей сховок мають оберігати представники Держохорони, вони ж мають пильнувати і вхід до приміщення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коли депутат заходить до будівлі парламенту і при цьому спрацьовує металошукач, охоронець повинен запитати, чи має політик при собі заборонені предмети – і в разі ствердної відповіді запропонувати їх здати. У разі доброї згоди охоронець разом із депутатом ідуть до сейфів і на час засідання залишають зброю. Так відбувалося дотепер – законодавці вирішили зробити процедуру не добровільною, а обов’язковою. «Не користуюся охоронцями, не користуюся водіями, сам себе охороняю. Депутатська діяльність справді додає ворогів. Тут я не відчуваю себе у небезпеці і не бачу сенсу ходити по Верховній Раді зі зброєю», — пояснює депутат від БПП Олег Петренко, який сам регулярно віддає на зберігання свій іменний «Форт».

ВідеоДепутати самі собі заборонили приходити озброєними на роботу

Тих, хто регулярно носить пістолет до державних установ, зокрема й до сесійної зали, за спостереженнями самих обранців, близько десятка. Актуальності ця тема набула після того, як Савченко минулого тижня нібито пронесла до парламенту кілька гранат. Тепер охоронці вимушені будуть вимагати в депутатів показати сумки та кишені.

Прощавай, зброє: Парасюк, Білецький, Геращенко та інші нардепи відреагували на новий закон для ВР

Володимир Парасюк, як і ще кілька його колег, раніше зброю не здавав, бо не довіряє державній охороні і побоюється провокацій влади. Але до сесійної зали пістолет намагався не заносити. «Ну, заносив кілька разів, коли забував… Але намагаюся не заносити. Лишаю в кабінеті в себе, в комітеті або в автомобілі. Але ви розумієте, в автомобілі трохи небезпечно», — каже нардеп.

Новини по темі:  Порошенко затвердив річну програму співробітництва України з НАТО

У цьому скликанні парламенту чимало колишніх бійців та комбатів, і навіть цивільних, нагороджених зброєю. За приблизними підрахунками, зі «стволами» до парламенту регулярно ходили близько десятка депутатів. Суперечки і  бійки виникали в сесійній неодноразово, там навіть літали димові шашки, але замислилися про заборону заносити зброю до зали тільки тепер – після чуток про гранати в сумці Надії Савченко. «Я так жартую, що якщо від Наді доведеться відстрілюватись, я не встигну. Бо треба збігати до охоронця і двома ключиками відкрити сейф», — іронізує Петренко. Сама ж Савченко твердить, що гранат не було – тільки пістолет. І взагалі, вона колег убивати не збирається, а новий закон виконуватиме.

Однак є в новації й опоненти. Так, колишній комбат «Азова» Андрій Білецький вважає, що норма Конституції про депутатську недоторканність і неможливість огляду особистих речей нардепа є важливішою за будь-який закон. «Добре, зараз поставлять більше металевих рамок, дозволять обшукувати. Що значить дозволять обшукувати? Це означає дозволять УДО. Але будь-який депутат скаже: ви що, не пустите мене на робоче місце? Тобто без зняття недоторканності – це дешевий популізм», — каже він. Представник «Народного фронту» Антон Геращенко натомість вважає, що Конституції закон не порушує. «Норма про те, що речі депутатів не оглядають, вона не в Конституції записана, а в законі про статус народного депутата, стаття 27. І пропозиція така: цю статтю змінити і речі депутатів перевіряти, і проходити нам через рамки», — пояснив він.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко