Главная / Політика / Верховна Рада провалила скасування «правок Лозового» до КПК, Парубій закрив засідання

Верховна Рада провалила скасування «правок Лозового» до КПК, Парубій закрив засідання

Верховна Рада провалила скасування "правок Лозового" до КПК, Парубій закрив засідання

Нардепи двічі поверталися до голосування, але необхідних 226 голосів не було.

Верховна Рада відхила законопроект зі змінами до кримінального судочинства, що скасовують дію «правок Лозового».

Відповідний законопроект №7547 не набрав необхідних 226 голосів, передає Українська правда. 

Зокрема, законопроек набрав 214 голосів, а 15 нардепів з фракції «Радикальної партії» проголосувала проти. Нардепи двічі поверталися до голосування, але необхідних 226 голосів не було.

«Закон 7547 виправляє недоліки ухвалених змін до КПК. Ці зміни були ухвалені фракціями коаліції. Вони вже сьогодні можуть вступити в силу і призвести до колапсу судової і правоохоронної системи», — сказала нардеп Тетяна Острікова, представляючи законопроект.

За її словами, якщо не прийняти ці зміни, то відбудеться «затягування розумних строків досудового розслідування і надмірного перевантаження слідчих і судів».

«Цей законопроект (7547 – ред.) виправляє недоліки щодо трьох основних позицій. А саме: як ви знаєте, відсьогодні слідчі повинні звертатися з клопотаннями про надання дозволу на обшук, арешт майна і про призначення експертизи до суду не за місцем знаходження свого органу досудового розслідування, а до суду в обласний центр», — прокоментувала вона.

ВідеоВерховна Рада ухвалила зміни до кримінального кодексу щодо заочного засудження

Нагадаємо, 3 жовтня Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики «Ганьба!», а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на «кнопкодавство» під час розгляду правок до документа.

Своєю чергою начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк запевнив, що зміни до Кримінального процесуального Кодексу, які Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, у разі набуття чинності призведуть до закриття усіх кримінальних проваджень щодо усіх злочинів часів Майдану, які нині розслідуються.

Новини по темі:  Киев и Москва обсудят энергоснабжение Донбасса