Главная / Політика / «Заяв тут замало» — Клімкін повідомив про жорстку реакцію на вибори Путіна в окупованому Криму

«Заяв тут замало» — Клімкін повідомив про жорстку реакцію на вибори Путіна в окупованому Криму

"Заяв тут замало" - Клімкін повідомив про жорстку реакцію на вибори Путіна в окупованому Криму

Всіх, хто сприятиме організації нелегітимних виборів російського окупанта в Криму, мають чекати санкції — як національні, так і європейські. Зокрема, заборона в’їзду в ЄС. Про це заявив журналістам міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«По-перше, ми ніяк не оцінюємо передвиборчу кампанію. Вибори на окупованій території за визначенням є нелегітимними. Всі ті, хто бере участь в організації цих «виборів», мають потрапити під санкції і отримати свою частину відповідальності. Вчора про це говорив з Федерікою Могеріні (представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки. — Gazeta.ua) і у понеділок говоритиму з міністрами закордонних справ ЄС. Це буде одним із ключових питань.

Вдячний всім міністрам за засудження таких виборів, за те, що вони однозначно кажуть: вони нелегітимні. Але цього замало. Заяв тут замало», — сказав він.

У ніякий Шенген ти не в’їдеш

«Якщо чітко не скажемо, що всі, хто бере участь в їхній (виборів. — Gazeta.ua) організації, всі хто причетні, так або інакше мають потрапити під санкції, національні. А якщо хтось потрапить, наприклад, під литовські, це фактично означає європейські санкції — у ніякий Шенген ти не в’їдеш. Все це обов’язково має бути зроблено», — повідомив міністр.

«Ніяких трюків із референдумами під будь-яким контролем Росії там бути не може — ні сьогодні, ні за рік, ні за п’ять років. Оскільки це крок до легітимізації окупації. Цього не буде ніколи», — також заявив Клімкін.

Керівник МЗС додав, що сьогодні Росія «ставить себе в один ряд із Північною Кореєю, Сирією і Іраком Саддама Хусейна».

Новини по темі:  Блок Порошенко избрал главу фракции