Главная / Політика / Посол Литви розповів про здобутки і поразки Путіна після початку агресії проти України

Посол Литви розповів про здобутки і поразки Путіна після початку агресії проти України

Посол Литви розповів про здобутки і поразки Путіна після початку агресії проти України

Пятрас Вайтекунас вважає, що Кремль намагається побудувати власну цивілізацію через поневолення.

Агресія проти України допомогла Росії повернути втрачену після розвалу СРСР роль у світових справах.

Таку думку в інтерв'ю «Цензор.Нет» висловив колишній посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас.

За його словами, розстріл учасників Євромайдану в лютому 2014 року – не просто провокація Росії, бо режим Володимира Путіна ставив перед собою декілька стратегічних цілей. Йдеться, на думку дипломата, про зупинення інтеграції України до структур ЄС та НАТО. «І друга мета Кремля – захоплення Криму і початок агресії РФ на сході України. Росія зуміла досягти певних тактичних цілей, а саме, повернути Росії втрачену після розвалу СРСР роль у світових справах. Але ціна цих «успіхів» така, що стратегічні цілі Росії, а саме знайти своє місце в західній, європейській цивілізації, виявилися повністю зруйнованими», — вважає Вайтекунас.

Литовський дипломат згадав про те, що його розмови з керівництвом РФ показували, що, після провалу СРСР в зусиллях створити нову радянську людину, «Росія розпочинає новий масштабний соціальний експеримент щодо створення власної цивілізації у формі старої імперії, яка, в принципі, неможлива без поневолення».

Раніше під час допиту у справі про державну зраду Віктора Януковича секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Росія планувала окупацію Криму, а роззброєння українських військових частин на півострові мало завершитися 1 березня. При цьому РФ почала концентрувати збройні сили на півночі і сході у кордонів України, щоб підготувати вторгнення з материка в Україну.

ВідеоПорошенко дав свідчення у справі про держзраду Януковича

У суді від самого ранку були надзвичайні заходи безпеки. Утім, перед засіданням стало відомо, що глава держави не приїде, а візьме участь у суді дистанційно. Після засідання адвокати Януковича заявили, що ініціюватимуть новий допит Порошенка, а ще мають розпочати опитувати й власних свідків.

Новини по темі:  Прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо організаторів виборів президента РФ в окупованому Криму

Посол Литви розповів про здобутки і поразки Путіна після початку агресії проти України