Главная / Політика / У США порадили, як вирішити мовне питання в українській освіті

У США порадили, як вирішити мовне питання в українській освіті

У США порадили, як вирішити мовне питання в українській освіті

Ми підтримуємо реформу у галузі освіти в Україні — заявили у Держдепі.

Заступник держсекретаря США Джон Салліван порадив Україні співпрацювати з сусідніми країнами щодо втілення освітнього закону у частині можливості навчання мовами нацменшин.

Про це пише «УНІАН».

«Я знаю, що закон про освіту викликав певну стурбованість серед сусідів України, зокрема вимоги щодо мови. Ми підтримуємо реформу у галузі освіти в Україні, і зокрема, ми підтримуємо реформу належної мовної підготовки», — наголосив Салліван.

«Ми розуміємо потребу у реформі. Наша порада полягає у тому, щоби Україна співпрацювала зі своїми сусідами у втіленні цієї освітньої реформи, і втілювала її у той спосіб, який не утискатиме права громадян в Україні, які в додачу до української розмовляють іншою мовою», — резюмував він.

ВідеоУряд подовжив перехідний період для запровадження "мовної" статті закону "Про освіту"

Тепер у дітей з національних меншин та їхніх батьків буде більше часу для переходу на нові правила викладання предметів. Перехідний період продовжено до 2023 року. Угорщина блокує проведення засідання Комісії Україна-НАТО через претензії до "мовної" статті українського закону "Про освіту". Українська сторона назвала маніпуляцією і шантажем дії Угорщини, яка змушує Україну призупинити дію закону.

У США порадили, як вирішити мовне питання в українській освіті

Нагадаємо, урядовці подовжили перехідний період для запровадження «мовної» статті закону «Про освіту» для національних меншин. Тепер у дітей з національних меншин та їхніх батьків буде більше часу для переходу на нові правила викладання предметів.

Новини по темі:  Очільника Одещини звинуватили в порушенні закону